úterý 7. dubna 2009

Tenorista Giuseppe Filianoti exkluzivně v rozhovoru pro blog Opera dream !!!


Operní sen se plní...další hvězda světových operních pódií řekla ano našemu blogu a bude s ní již v květnu zveřejněn rozhovor (první tohoto pěvce pro ČR vůbec) s možností následných otázek vás čtenářů. Jedná se o italského tenoristu Giuseppa Filianottiho.

Kdo snad tohoto umělce ještě nezná, věřím, že mu k touze po jeho poznání pomůže následující přehled vystoupení v roce 2009. Vše samozřejmě v hlavních rolích.
Perličky z dění kolem opery jsou kořením, o kterém se velmi rádo mluví. V souvislosti s panem Filianotim se o jedné zmiňuje na našem blogu Radames. Kdo jste nepostřehl, k článku se můžete vrátit kliknutím zde.

Věřte, nevěřte, jistě jste si již v hlasování všimli, že se budu snažit "přemluvit" Marcella Giordaniho k tomu, aby během přestávkového rozhovoru dne 7.11.2009 (kdy se živě do kin přenáší Turandot a on zpívá Kalafa) pozdravil návštěvníky přímého přenosu v kinech v České republice. Držte palce! Povede-li se to, uslyší o naší malé krásné zemi celý svět.

Na téměř závěr dnešního příspěvku ještě jedna zpráva pro příznivce Juana Diega Flóreze. Na mnou odhadovaných 80% se díky jedné z našich čtenářek (a za chvíli již i spoluautorkyni blogu), která se s ním zná trochu osobně, dočká náš blog exkluzivního rozhovoru (zveřejněn by byl před tenoristovým vystoupením na PJ) právě s touto megastar. No řekněte, není to skutečně Opera dream...?

A dvě drobnosti na úplný závěr? Těšte se na exkluzivní rozhovor pro blog Opera dream s věhlasným tenoristou Johanem Bothou, který již vše stoprocentně potvrdil. Jistě všichni víte, že bude na podzim zpívat Radama v Aide v přémém přenosu z MET do kin.

A co takhle Angela GHEORGHIU ??? ANO, brzy ji tu máme taky !! !! !! !!

4 komentáře:

radames řekl(a)...

Moc, moc pěkné. Zajímalo by mě, kolik je ve světě blogů, kterým se podaří něco podobného.

Filianoti je myslím skutečný talent. I když je mnoho výborných tenorů z různých zemí, tak je dobře, že i dnes může člověk slyšet skutečné italské tenory, čímž myslím kromě Filianotiho taky Licitru a hlavně Giordaniho. Vždycky se mi zdá, že se do rolí v operách svých národních skladatelů vpravují o něco lépe. Je ale sympatické, že ačkoli tyto role vypadají jako napsané pro ně, tak chějí poznávat i něco jiného. Giordani má na repertoáru hodně Berlioze, Filianoti dokonce Petera Grimese!

Dana Šimková řekl(a)...

Mně snad přechází zrak!!! :-) Sedím u počítače, chytám se za hlavu a křičím: "to není možný!" Blanko, klobouk dolů!!! :-) Miloši, smekám!!! Říkám si, jestli by se mi nepodařilo nalákat paní Csilu Boross, nebo uvítali byste pana Gorbunova, Janála, Chmela...? Nejsou to sice mezinárodní jména, ale zdá se, že se s nimi setkáváme nejen v Brně, ale i v Praze a osobně jsem z nich vždy příjemně překvapená! (je to jen návrh!!!)

vdv@seznam.cz řekl(a)...

Skláním se před schopnostmi administrátora tohoto blogu! :-)

operadream@centrum.cz řekl(a)...

Dano, náš blog je otevřený všem dobrým lidem, každému umělci, pěvci, od nadějných studentů po mezinárodně proslavené hvězdy typu DiDonato. Jen mít čas vše připravovat. Bylo by moc fain, kdyby se tu objevila pí.Boross, pan Chmelo či Janál.... V mých silách už to ale není. Už jen těmi co se mi podařilo vyjednat dosud, jsem si pěkně naložil:-). Začínám se bát, že zítra zazvoní telefon a na drátě bude Susan Graham:-).

Je otázkou, jakým směrem to vést.
Z mého pohledu se nabízí 2 varianty.
První z nich by vytvářela dlouhodobou rozšiřující se databázi rozhovorů s mnoha pěvci...která by jistě neměla obdoby tuším ani ve světovém měřítku.

Varianta číslo dvě je věnování se dlouhodobě určitému okruhu pěvců. Uvedu-li to prakticky, každý rok např. opakovat rozhovor s Kateřinou Kněžíkovou, Joyce di Donato, Marcellem Giordanim...atd....co za ten rok bylo a co je čeká v roce dalším, atd. Prostě jim na našem blogu vytvořit jakýsi virtuální domov... Tyto umělce by se pak dalo nazývat někým jako patrony blogu. Nevím, jak to přijde Vám, ale líbil by se mi pocit, že o nás Marcello Giordani opravdu dobře ví a že prostě znovu v květnu 2010,11,12,... čeká, že s ním budeme chtít udělat další rozhovor.
Co myslíte?
Dano, prostor je otevřený, pozvi nám sem pana Chmela či pí.Boross, já to jednoduše nestíhám:-). Tento svůj vstup vkládám zároveň do dnešního příspěvku o Joyce DiDonato.