neděle 1. října 2017

Eva Kolářová zve do divadla: Preludium ve Státní opeře Berlín


Začátek letošní sezóny je ve Státní opeře Berlín hlavně ve znamení návratu souboru, orchestru a sboru na svoji mateřskou scénu v ulici Unter den Linden. Než zde začne v plném rozsahu běžný repertoárový provoz s operami, balety, koncerty a dalšími představeními, přesně k 275. výročí tohoto operního domu v prosinci 2017, chce Státní opera Berlín 3. října naladit své publikum na začátku sezóny preludiem zvláštního druhu.  „Řekněme okamžiku: Zůstaň chvíli!“ – tak se nazývá hudební večer ke znovuotevření Státní opery, s působivou hudbou z textů z Goethova Fausta, zkomponovanou Robertem Schumannem. V hlavních rolích se představí Roman Trekel, Elsa Dreisig a René Pape, které doprovodí sbor Státní opery, dětský sbor, Staatskapelle Berlin a trio činoherců. Režisérem představení je Jürgen Flimm, dirigovat bude Daniel Barenboim. K zahajovacímu programu sezóny patří i několik velkých symfonických koncertů v sále Státní opery, v sále Filharmonie i jako open air koncert na Bebelově náměstí, otevření nové dílny premiérovou produkcí – kouzelný začátek, jako preludium pro mnoho naplněných okamžiků.


Foto: Thomas Bartilla

Státní opera pro všechny

Vymezeno Státní operou, Humboldtovou univerzitou a hotelem Hotel de Rome, k tomu ještě lemováno bulvárem Unter den Linden – v Berlíně sotva existuje jiné místo, které by bylo prostorově i kulturně významnější než Bebelovo náměstí. Již více než jedno desetiletí tu Staatskapelle Berlin se svým dirigentem Danielem Barenboimem pořádá symfonický koncert pod širým nebem, který mohou zájemci navštívit zcela zdarma. Tak tomu bude i v tomto roce, jen pár dní před znovuotevřením operního domu. 

Open air koncert, Bebelovo náměstí Berlín
30. září 2017 v 17:00
Vstup volný

Ludwig van Beethoven: Symfonie č. 9 d moll, op. 125

Účinkují:

Diana Damrau – soprán
Okka von der Damerau – mezzosoprán
Burkhard Fritz – tenor
René Pape – bas

Staatskapelle Berlin
Daniel Barenboim – dirigent

Sbor Státní opery
Z koncertu pořídí ZDF/ARTE a UNITEL záznam a 3. září bude živě přenášen na concert.arte.tv, staatsoper-berlin.de a 1. října v 16.55 vysílán na ARTE TV.

V souvislosti s koncertem bude v 19 hodin na fasádu Státní opery v ulici Unter den Linden promítána animovaná videoprojekce, která návštěvníky provede 275letou historií tohoto operního domu.


www.staatsoper-berlin.de

Žádné komentáře: