úterý 25. července 2017

Eva Kolářová zve do divadla: Začátek sezóny 2017/18 v Berlíně

Následující koncertní sezónu v Berlíně zahájí 31. srpna 1917 v rámci Musikfest Berlin Staatskapelle Berlin s dirigentem Danielem Barenboimem  provedením 8. symfonie Antona Brucknera. První abonentní koncerty se pak konají 4. a 5. října, kdy Staatskapelle Berlin a Daniel Barenboim přizvou klavíristu Maurizia Polliniho, který přednese sólový part klavírního koncertu a moll Roberta Schumanna. Kromě toho budou na programu díla Jörga Widmanna a Clauda Debussyho.

Ještě předtím, a to 13. srpna 2017 v 19 hodin, se koná tradiční koncert West-Eastern Divan Orchestra v areálu berlínské Waldbühne.  

Účinkují:

Martha Argerich – klavír
Daniel Barenboim – klavír
West-Eastern Divan Orchestra

Program:
Michail Ivanovič Glinka: Předehra k opeře Ruslan a Ludmila
Dimitrij Šostakovič: Klavírní koncert č. 1 c moll op. 35
Petr Iljič Čajkovskij: Symfonie č. 5 e moll, op. 64


Po úspěšné sezóně 2016/17 (návštěvnost 90%) se Státní opera Berlín loučí se svým přechodným působištěm v Schillerově divadle. „I když se do našeho starého působiště v ulici Unter den Linden těšíme, na Schillerovo divadlo nezapomeneme. Tak jak to krásně zpívala Trude Herr: ´Nikdy člověk neodchází úplně, něco ze mě zůstává tady…´“ (Jürgen Flimm).

3. října 20107 se po sedmi letech rekonstrukčních prací vrací soubor Státní opery Berlín do své domovské budovy v ulici Unter den Linden představením Scény z Goethova Fausta. Režii má intendant Jürgen Flimm, v hlavních rolích vystoupí René Pape (Mefistofeles), Roman Trekel (Faust) a Elsa Dreisig (Markétka). Staatskapelle Berlin diriguje Daniel Barenboim. Slavnostní premiéra bude tento den zdarma přenášena živě od 20 hodin na Bebelplatz v Berlíně.    

www.staatsoper-berlin.de

Žádné komentáře: