neděle 19. března 2017

Eva Kolářová zve do divadla: NOVINKY Z MNICHOVA

Již brzy budou mít zájemci možnost vychutnat si živě výkony Anji Harteros a Jonase Kaufmanna v opeře Umberta Giordana  Andrea Chénier.  Tato opera je uváděna na scéně bavorské státní opere vůbec poprvé – a při třetím představení mohou být diváci u toho i doma. V titulní roli vystoupí Jonas Kaufmann, pro  Anju Harteros znamená ztvárnění Maddaleny di Coigny její debut v této roli a jako Carlo Gérard se pak představí Luca Salsi. Taktovky se ujme mladý izraelský dirigent  Omer Meir Wellber a pro režiséra Philippa Stölzla je práce na tomto představení jeho debutem na scéně Bavorské státní opery.

Umberto Giordano: Andrea Chénier 
18. březen 2017 v 19.00 hodin
Živý přenos zdarma na STAATSOPER.TVAnja Harteros a Jonas Kaufmann (Foto: web Bavorské státní opery)

Finská sopranistka Karita Mattila bude v březnu k vidění hned ve dvou produkcích, které se vracejí na scénu Bavorské státní opery. V opeře Leoše Janáčka její pastorkyňa (uváděné pod názvem Jenůfa) zpívá Karita Mattila poprvé na scéně Bavorské státní opery roli Kostelničky. V komorně laděné režii mohli diváci zažít tuto finskou sopranistku již v roce 2013, kdy ztvárnila roli Jenůfy.  Vedle finské umělkyně vystoupí jako Jenůfa Sally Matthews, Lacu ztvární Stuart Skelton (Laca) a Števu Pavol Breslik. Představení diriguje Tomáš Hanus.

Koncem března se Karita Matilla ujme hlavní role v premiérové inscenaci Straussovy opery Ariadna na Naxu. Sérii představení bude dirigovat Oksana Lyniv, vedle Karity Matilly pak vystoupí Jane Archibald (Zerbinetta), Tara Erraught (Skladatel), Burkhard Fritz (Bacchus/ Tenor) und Eike Wilm Schulte (Učitel hudby).

Leoš Janáček: Jenůfa

Tomáš Hanus (Foto: Jakub Swietlik)

Termíny uvedení:
5. březen 2017 v 18.30 hodin
8. březen 2017 v 19.30 hodin
11. březen 2017 v 19.30 hodin

Richard Strauss: Ariadna na Naxu  
26. březen 2017, 18.00 hodin
29. březen 2017, 20.00 hodin
1. duben 2017, 20.00 hodin

www.staatsoper.de

Žádné komentáře: