úterý 24. ledna 2017

Eva Kolářová zve do divadla: SEMIRAMIDE V MNICHOVĚ

Poslední opera seria Gioachina Rossiniho, která patřila v 19. století k jeho nejhranějším dílům, é protagonisty při jejich zoufalých pokusech uniknout kruté moci, zachovat si kontrolu nad následky svého chování a vymanit se z neprůhledných propletenců moci, násilí a vášně.

Rossiniovský specialista, dirigent Michele Mariotti, debutuje právě tímto dílem v Bavorské státní opeře, režisérem opery Semiramide je David Alden, který v Bavorské státní opeře již inscenoval mimo jiné díla Monteverdiho, Händela a Wagnera. Naposledy to byl v roce 2006 Händelův Orlando. Režiséra David Alden říká: „Semiramidu nelze uvést bez nejlepších pěvců na světě. Každá role je napsána velmi složitě a virtuózně. Potřebujeme jen ty nejlepší!“  Titulní roli poprvé zpívá Joyce DiDonato, kterou mohli diváci zažít v Mnichově v roce 2013 v opeře I Capuleti e i Montecchi. V dalších rolích vystoupí Alex Esposito jako Semiramidin bývalý milenec Assur, Daniela Barcellona jako Semiramidin domněle zemřelý syn Arsace a Lawrence Brownlee jako Idreno. Premiéra je plánována na 12. února 2017.
Joyce DiDonato (Photo: Brooke Shaden / Warner Classics)

Panovnice Semiramide je pronásledována stíny minulosti: Společně se svým milencem Assurem kdysi zavraždila svého manžela, krále Nina – a tato vina na ní stále leží. Od svého sňatku s Arsacem doufá, že najde klid v duši, ale zamilovala se do špatného člověka: Nejenže Arsace miluje jinou, je také, jak se zjistí, Semiramidin a Ninův syn, o kterém se všichni domnívají, že je mrtvý. Arsace je postaven před rozhodnutí: Má pomstít otcovu smrt, a tím se stát vrahem matky?  


Gioachino Rossini: SEMIRAMIDE
Dirigent: Michele Mariotti
Režie: David Alden
Scéna: Paul Steinberg
Sbormistr: Stellario Fagione

V hlavních rolích:
Semiramide – Joyce DiDonato
Assur – Alex Esposito
Arsace – Daniela Barcellona
Idreno – Lawrence Brownlee
Azema – Elsa Benoit


Termíny uvedení:

12., 13., 18., a 23. únor 2017 v 18:00, 26. únor 2017 v 17:00
3. březen v 18:30
21. a 24. červenec v 18:00

Bezplatný živý přenos mohou zájemci sledovat v neděli 26. února 2017 od 17:00


Žádné komentáře: