sobota 28. ledna 2017

Eva Kolařová zve do divadla: BRUCKNEROVY SYMFONIE V NEW YORKU

V celém světě snad neexistuje jiný orchestr, který by hudební vesmír symfonií Antona Brucknera interpretoval přesvědčivěji než Staatskapelle Berlin pod taktovkou svého šéfdirigenta Daniela Barenboima. Jejich neobyčejné provedení Brucknerových symfonií je oceňováno v celém světě. Hostování v japonské Suntory Hall ve dnech 9. až 20. února 2016 odměnilo publikum dlouhotrvajícím potleskem a ovacemi. Začátkem tohoto roku se členové orchestru se svým dirigentem vydali do New Yorku, aby tam poprvé v severoamerické hudební historii provedli v průběhu pouhých jedenácti dnů všech devět Brucknerových symfonií. 

Závěr cyklu s 9. symfonií, kde se Bruckner svou hudbou dotýká hvězd, mohou posluchači slyšet živě: Pro všechny příznivce Staatskapelle Berlin je připraveno živé vysílání z newyorské Carnegie Hall na 29. ledna 2017 od 20:45 hodin na www.staatskapelle-berlin.de

Daniel Barenboim (foto: web Státní opery Berlín)

Staatskapelle Berlin se s Danielem Barenboimem vrací od 19. do 29. ledna do New Yorku po osmileté přestávce. Pro Daniela Barenboima je tato koncertní cesta současně spojena ještě s jednou významnou událostí, a to s 60letým výročím jeho debutu v newyorské Carnegie Hall. 

Cestě Staatskapelle Berlin pod vedením Daniela Barenboima do Spojených států předcházelo ve dnech 5. až 7. ledna hostování v Philharmonie de Paris, kde byly provedeny 1., 2. a 3. Brucknerovy symfonie, Mozartova Sinfonia concertante KV 364 pro housle a violu a rovněž Mozartovy klavírní koncerty č. 20 a 22. Všechny tři koncerty bylo možno zdarma sledovat živě a nyní jsou již dostupné v mediatéce Staatskapelle Berlin.   

Žádné komentáře: