sobota 17. září 2016

Eva Kolářová zve do divadla: ÚVOD SEZÓNY 2016/17 V BERLÍNĚ

Pod heslem „Hello & Goodbye“ se v sobotu 10. září od 14 hodin koná slavnost k zahájení sezóny 2016/17, poslední sezóny v Schillerově divadle. Zváni jsou všichni Berlíňané, velcí i malí, fanoušci opery i ti, co s ní teprve seznamují. Návštěvníci budou mít možnost získat ať už na jevišti, foyer či venku na dvoře jedinečné dojmy ze světa hudebního divadla – hudbou, tancem, kostýmy, maskami, nabídkami Mladé státní opery, na kole štěstí a mnoha dalšími akcemi. Den zakončí operní gala se sborem Státní opery a sólisty na velkém jevišti. Jako sólisté vystoupí Anna Samuil, Maria Prudenskaya, Katharina Kammerloher, Stephan Rügamer a Roman Trekel, dále se představí členové operního studia, Státní balet na veřejné zkoušce, členové sboru Státní opery v Berlíně a mnozí další. Vstup je jako každoročně zdarma.

Intendant Jürgen Flimm zve návštěvníky k oblíbené „škole potlesku“, u „hudebního kola štěstí“ pak budou operní vědomosti oceněny atraktivními cenami. Mezitím budou moci malí návštěvníci popustit uzdu své fantazii líčením, výrobou masek a malováním. Skvěle postaráno bude samozřejmě i o občerstvení našich hostů.

Foto: Eike Walkenhorst (z webu Státní opery v Berlíně)Zahajovací slavnost k otevření sezóny 2016/17
10. září 2016 od 14:00
Berlín, Státní opera v Schillerově divadle


Od 18. září se pak některé z nejkrásnějších hlasů současného operního světa postarají o magické okamžiky začátku operní sezóny. K prvním repertoárovým vrcholům patří Mozartův Don Giovanni, kde vystoupí mj. Olga Peretyatko, Dorotea Röschmann a Christopher Maltman (22., 25., 28. září a 1. října) a Tosca Giacoma Pucciniho s Angelou Gheorghiu v hlavní roli, Fabiem Sartorim (Cavaradossi) a Michaelem Volle (Scarpia) ve dnech 18. 21., 24. a 27. září a 2. října.

V říjnu se návštěvníci mohou těšit na úspěšnou inscenaci Gluckovy opery Orfeus ed Euridice, tentokrát s Maxem Emanuelem Cencicem a Elsou Dreisig (8., 13., 15. a 19. říjen.

www.staatsoper-berlin.de

Žádné komentáře: