čtvrtek 18. srpna 2016

Zemřel Jaroslav Sovinský

Vážení čtenáři našich stránek a příznivci opery,

mám pro vás velmi smutnou zprávu - v neděli zemřel v Kyjevě na zdravotní komplikace Jaroslav Sovinský. Po několik let na těchto stránkách připravoval úvody k přímým přenosům z Metropolitní opery a podílel se jako spoluautor na knize Opera, která by měla vyjít ke konci tohoto roku.

Nikdy nezapomenu na to, že právě díky němu jsem se dostala do La Scaly, Areny di Verony a na mnoho dalších míst. Byl to nesmírně vzdělaný člověk v mnoha oblastech a, ať jste zvolili jakékoli téma, vždy jste měli o čem povídat.

Jeho články si můžete připomenout zde: http://www.operadream.com/p/recenze-uvody-k-prenosum-z-met.html

3 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Vzpomínka na Jaroslava Sovinského
Těžko se teď hledají slova, člověk cítí jen ohromnou lítost.
S Jaroslavem Sovinským jsem se setkala 3x, vždy na schůzce k připravované knize o opeře. O opeře toho věděl hodně, jeho znalosti byly vpravdě široké. Velmi stál o zařazení méně uváděných a soudobých děl, například nejnovější opery Miroslava Srnky. Jaroslav byl člověk opravdu fundovaný a navíc - a to není zcela obvyklé - nesmírně laskavý a vstřícný.

Eva Kolářová

Anonymní řekl(a)...

Zprávu o úmrtí pana doktora přijímám se zármutkem. Byl to on, kdo mě nakopl k zájmu státních hranic - v roce 2005 vydal na toto téma knihu. Bude mi ctí na váženého pedagoga navázat, koncem roku 2016 budu vydávat o státních hranicích knihu.

Mgr. Zdeněk Šmída, www.zdeneksmida.cz

Dana Šimková řekl(a)...

Děkuju, že jste si na něj tak pěkně vzpomněli.