pátek 12. srpna 2016

Eva Kolářová zve do divadla: Začátek sezóny 2016/17 v Mnichově

Po letní přestávce zahájí Bavorská státní opera novou sezónu 18. září 2016 inscenací Verdiho opery La traviata. V prvních týdnech nové sezóny mohou diváci vidět reprízy Wagnerových Mistrů pěvců norimberských (s Jonasem Kaufmannem a Wolfgangem Kochem v hlavních rolích a dirigentem Kirillem Petrenkem) a Beethovenova Fidelia (v hlavních rolích Anja kampe, Hanna-Elisabeth Müller, Günther Groissböck a Klaus Florian Vogt, za dirigentským pultem Simone Young).

Kromě toho se mnichovskému publiku představí nový soubor Bavorského státního baletu se svým novým baletním ředitelem Igorem Zelenským. Po deseti letech se na jeviště Národního divadla v Mnichově vrací romantický balet Giselle. V celkem šesti představeních hned v úvodu sezóny se vystřídá pět různých obsazení. V říjnu se na programu objeví další klasické baletní dílo  La Bayadère.

Bavorská státní opera chce svým návštěvníkům blíže představit své sólisty, kteří se na četná přání diváků po několik večerů postupně představí divákům v písňových recitálech. Na prvním písňovém večeru se 12. října ve 20:00 hodin představí Goran Jurić, kterého na klavír doprovodí Sophie Raynaud.

Bavorský státní orchestr začíná sezónu již 5. září, kdy v Miláně zahajuje své evropské turné, které zakončí 14. září koncertem v Berlíně.  Přestože je 1. akademický koncert již nějakou dobu vyprodán, tak o něj zájemci nemusí přijít: 20. září od 20:00 jej budou moci živě sledovat na STAATSOPER.TV. Na 2. akademickém koncertu (24. a 25. října) se jako sopranistka a zároveň dirigentka představí Barbara Hannigan.

Generální hudební ředitel Kirill Petrenko bude kromě již zmíněných Mistrů pěvců norimberských do konce roku dirigovat rovněž 1. akademický koncert Bavorského státního orchestru, novou inscenaci Šostakovičovy opery Lady Macbeth Mcenského újezdu v režii Harryho Kupfera a silvestrovské provedení Straussovy operety Netopýr.

Kirill Petrenko
Foto: Wilfiried Hösl

V rámci evropského turné zahraje Bavorský státní orchestr pod vedení Kirilla Petrenka v Miláně, Lucernu, Dortmundu, Paříži, Luxemburgu, Berlíně, Vídni a Frankfurtu. V Bonnu a ve Frankfurtu se jako sólista představí ceněný houslista Frank Peter Zimmermann, který svým podáním Bartókova houslového koncertu č. 1 neobyčejně zaujal i pražské publikum, v ostatních městech zazpívá Straussovy Čtyři poslední písně sopranistka Diana Damrau. O tento zážitek nepřijdou ani ti, kteří si 20. září naladí přímý přenos z Mnichova na STAATSOPER.TV.

www.staatsoper.de

Žádné komentáře: