pondělí 23. března 2015

Eva Kolářová zve do divadla: Velikonoce v bavorské státní opeře


Na období velikonočních svátků připravila Bavorská státní opera pestrý operní i baletní program. Zde je výběr z nabídky: 

RICHARD WAGNER: GÖTTERDÄMMERUNG (SOUMRAK BOHŮ)
Soumrak bohů je poslední částí Wagnerova Ringu. Jako dirigent se představí generální hudební ředitel Kirill Petrenko. Velkolepé Wagnerovo dílo režijně připravil Andreas Kriegenburg. 

Termíny uvedení:
2. duben 2015 v 16:00 hodin
5. duben 2015 v 16:00 hodin


SERGEJ PROKOFJEV: ROMEO A JULIE
Romeo a Julie se vrací na scénu.  Působivé mistrovské dílo v choreografii Johna Cranka je na programu 1. a 6. dubna. Na hudbu Sergeje Prokofjeva vyprávějí tanečníci Bavorského státního baletu nesmrtelný příběh velké lásky. Tento balet je na programu v nezměněné podobě už od roku 1968 – a není důvod, aby tomu bylo jinak i v mnoha dalších letech! Bavorský státní orchestr řídí v tomto představení Robertas Šervenikas.

Termíny uvedení:
1. duben 2015 v 19:30 hodin
6. duben 2015 v 18:00 hodin


JACQUES OFFENBACH: LES CONTES D'HOFFMANN (HOFFMANOVY POVÍDKY)
Básník teskní po své bývalé milence, opíjí se – a vypráví navýsost zábavným způsobem o třech rozdílných ženách: Hoffmannem je tu Rolando!  Naposledy v této sezóně se známý tenorista představí na scéně bavorské státní opery v titulní roli této Offenbachovy opery v sobotu 4. dubna. Jeho bývalé lásky ztělesní Jane Archibald, Serena Farnocchia a Brenda Rae. Režisérem představení je Richard Jones, jako dirigent se představí Constantin Trinks.

Termíny uvedení:
31. březen 2015 v 19:00
4. duben v 19:00

www.bayerische-staatsoper.de

Žádné komentáře: