sobota 21. června 2014

Eva Kolářová zve do divadla: FESTSPIELE SALZBURG 18.7. - 31.8.2014


18. července začíná v rakouském Salcburku tradiční festival SALZBURGER FESSPIELE s bohatým koncertním, činoherním a operním programem. Celý program je uveřejněn na webových stránkách festivalu, kde je ke stažení i programová brožura. Zde přinášíme přehled uváděných operních děl.



Wolfgang A. Mozart: Don Giovanni

Christoph Eschenbach, dirigent
Sven-Eric Bechtolf, režie
Walter Zeh, sbormistr

OBSAZENÍ

 Lenneke Ruiten, Donna Anna
Anett Fritsch, Donna Elvira
Valentina Nafornita, Zerlina
Ildebrando D’Arcangelo, Don Giovanni
Luca Pisaroni, Leporello
Tomasz Konieczny, komtur
Andrew Staples, Don Ottavio
Alessio Arduini, Masetto
Vídeňský filharmonický sbor

Vídenští filharmonikové

Termíny uvedení:
27.7. v 18:30, 30.7. v 19:00
3.8. v 19:30, 6.8. v 19:00, 12.8. v 19:30, 15.8. v 20:00, 18.8. v 19:30



Marc-André Dalbavie : Charlotte Salomon

Opera vznikla na zakázku festivalu Salzburger Festspiele (premiéra)

Marc-André Dalbavie, dirigent
Luc Bondy, režie

OBSAZENÍ

Johanna Wokalek, Charlotte Salomon
Marianne Crebassa, Charlotte Kann
Jean-Sébastien Bou, doktor Kahn, lékař
Géraldine Chauvet, Franziska Kann / žena
Anaïk Morel, Paulinka Bimbam
Frédéric Antoun, Amadeus Daberlohn, učitel zpěvu
Vincent Le Texier, Herr Knarre / velitel tábora
Cornelia Kallisch, paní Knarre
Michal Partyka, profesor Klingklang
Eric Huchet, Papst Pius / ministr / profesor umění / policista / muž
Mozarteumorchester Salzburg

Termíny uvedení:
28.7. v 19:00,
2.8., 7.8., 10.8. a 14.8., vždy v 19:30



Richard Strauss: Der Rosenkavalier  (RŮŽOVÝ KAVALÍR)

Franz Welser-Möst, dirigent
Harry Kupfer, režiee
Ernst Raffelsberger, sbormistr
Wolfgang Götz, sbormistr dětského sboru

OBSAZENÍ

Krassimira Stoyanova, maršálka, kněžna z Werdenbergu
Sophie Koch, Octavian
Mojca Erdmann, Sophie
Silvana Dussmann, Jungfer Marianne Leitmetzerin
Wiebke Lehmkuhl, Annina
Günther Groissböck, baron Ochs
Adrian Eröd, Faninal
Rudolf Schasching, Valzacchi
Stefan Pop, zpěvák
Tobias Kehrer, policejní komisař
Martin Piskorski, správce u Faninala
Franz Supper, správce u maršálky
Dirk Aleschus, notář
Roman Sadnik, hostinský
Andreja Zidaric, Phoebe Haines, Idunnu Münch, tři sirotci
Alexandra Flood, modistka
Franz Gürtelschmied, obchodník se zvířaty
Rupert Grössinger, Leopold

Sbor Vídeňské státní opery
Dětský divadelní sbor

Vídenští filharmonikové

Termíny uvedení:
1.8., 5.8., 11.8., 14.8., 17.8., 20.8., 23.8., vždy v 18:00




Giuseppe Verdi: Il trovatore TRUBADÚR)

Daniele Gatti, dirigent
Alvis Hermanis, režie a scéna
Ernst Raffelsberger, sbormistr

OBSAZENÍ

Anna Netrebko, Leonora
Marie-Nicole Lemieux, Azucena
Diana Haller , Ines
Francesco Meli, Manrico
Plácido Domingo, hrabě Luna

Riccardo Zanellato, Ferrando
Gérard Schneider, Ruiz
Sbor Vídeňské státní opery

Vídeňští filharmonikové

Termíny uvedení:
 9.8. v 19:00, 12.8. v 15:30, 15.8. v 16:00, 18.8. v 15:00, 21.8. v 15:00, 24.8. v 18:00



Gaetano Donizetti: La Favorite (FAVORITKA)

Koncertní provedení
Roberto Abbado, dirigent
Walter Zeh, sbormistr

OBSAZENÍ

Elīna Garanča, Léonor de Guzman
Juan Diego Flórez, Fernand
Ludovic Tézier, Alphonse XI
Carlo Colombara, Balthazar
Eva Liebau, Inès
David Portillo, Don Gaspar

Vídeňský filharmonický sbor
Mnichovský rozhlasový orchestr

Termíny uvedení:
22.8. v 16:00, 26.8. v 19:00



Franz Schubert: Fierrabras

Ingo Metzmacher, dirigent
Peter Stein, režie
Ernst Raffelsberger, sbormistr

OBSAZENÍ

Julia Kleiter, Emma
Dorothea Röschmann, Florinda
Marie-Claude Chappuis, Maragond
Michael Schade, Fierrabras
Georg Zeppenfeld, král Karel
Markus Werba, Roland
Benjamin Bernheim, Eginhard
Peter Kálmán, Boland
Manuel Walser, Brutamonte
Sbor Vídeňské státní opery
Vídeňští filharmonikové

Termíny uvedení:
13.8., 16.8., 19.8., 22.8., 25.8., 27.8., vždy v  19:00

www.salzburgerfestspiele.at

Žádné komentáře: