pondělí 26. května 2014

Odskok k ČechomoruJe mi jasné, že mnohým čtenářům a lidem, kteří mě znají, asi vypadnou oči z důlků, ale je to tak. Šla jsem na koncert NEKLASICKÉ HUDBY a, když k tomu připočítám Ulrychovy, byl to teprve můj druhý v životě. :-) A cesta do Mahenova divadla na tuto událost nebyla náhodná. Už se na koncert Čechomoru chystám několik let a pořád mi to nevychází. Jak se říká, pod svícnem je nejlepší tma... Já vím, že vystupují každý rok v zámeckém parku ve Slavkově, ale nejsem já zrovna v ten den každý rok někde pryč? :-) Ale sny se mají plnit a tenhle se opravdu vydařil!

Už od první písničky jsem si jen v duchu říkala, že to je ono!, přesně kvůli tomuhle jsem přišla. Skvělá atmosféra, Mahenovo divadlo zaplněné až po strop nadšenými fanoušky a především krásné melodie. Hráli to nejlepší, co napsali, diváci zpívali, tleskali do rytmu, jak se začaly hrát Proměny, najednou se rozsvítilo nejvíc foťáků a mobilů za celý koncert, aby si nejeden nadšenec mohl "ukořistit" záznam této nádherné písně (na kterou jsem se ze všeho nejvíc těšila), neodpustili jsme si bouřlivý potlesk vestoje a vystáli si nekonečnou frontu při autogramiádě po koncertě.

Když jsem na fotkách na facebooku narazila na seznam písniček pro jiný koncert, jen si říkám, jak přesně jsem se trefila - chyběla by mi tam nejedna zamilovaná písnička. Dnes? Hráli všechny s výjimkou Byla vojna byla... (když už jsem se narodila na "slavkovském bojišti") Na tu se do toho Slavkova budu muset konečně vypravit. :-)

K celkové pohodě večera přispělo i samotné nadšení muzikantů. Po kolikáté už tu kterou písničku hráli a přitom stále cítíte, jak je to baví, jak sami mají ty písničky rádi, sotva jednu dohrají, už začíná druhá... A ta pohoda zůstala i během osobního setkání při autogramiádě. Mé nadšení z koncertu bylo přímo nad mé očekávání a budu na něj dlouho vzpomínat!

Na to, jak jsem se potají strachovala, jestli budu znát aspoň "několik" písniček, jsem odcházela z divadla úplně bez hlasu a už vidím, jak si budu celý týden zpívat Proměny...

PS: Moc děkuji za příjemnou komunikaci s paní Bárou Repickou a za úžasné místo v hledišti! :-)

Žádné komentáře: