neděle 27. října 2013

Eva Kolářová zve do divadla: PŘÍMÉ PŘENOSY Z VÍDNĚ

Od 27. října 2013 budou moci milovníci opery a baletu po celém světě sledovat vybraná představení Vídeňské státní opery doma v přímých přenosech po internetu v nejvyšší kvalitě. Vídeňská státní opera se tak zařadí v používání a dalším rozvoji nejnovějších technologií k mezinárodní špičce. „Vídeňská státní opera má s počtem 60 různých operních a baletních titulů největší repertoár na světě. Výběr z tohoto širokého programu na nejvyšší úrovni bychom chtěli zpřístupnit všem operním a baletním příznivcům z celého světa živě. Nyní jsme našli správné lidi a partnery, abychom to zvládli vlastními silami. Vyvinuli jsme systém s mnoha technickými inovacemi, například nejvyšší HD kvalitu obrazu a zvuku, která umožňuje volbu mezi dvěma perspektivami nebo synchronizované titulky a partitury na Second Screen Apps. Současně chceme použít novou infrastrukturu pro zprostředkování kultury a nabídnout například i speciální školní programy pro děti a mládež,“ říká ředitel Vídeňské státní opery Dominique Meyer.

Portál www.staatsoperlive.com nabídne obsáhlý přídavný program s portréty umělců, rozhovory, obsahy děl, doprovodnými texty atd.

UMĚNÍ NA DIGITÁLNÍ PLATFORMĚ MÁ SVOJI CENU
Placeno nabídkou přímých přenosů otvírá Vídeňská státní opera nový zdroj příjmu pro tento operní dům a jeho umělce. Livestream operního či baletního představení Vídeňské státní opery stojí € 14,-. Systém placení přes streaming-portál je bezpečný a pro uživatele pohodlný.
Hlavním sponzorem projektu je společnost OMV.


7 PŘENOSŮ DO KONCE ROKU 2013 – PRVNÍM PŘEDSTAVENÍM JE
RŮŽOVÝ KAVALÍR

Nabídka přímých přenosů začne 27. října 2013 kmenovým představením Vídeňské státní opery – Růžovým kavalírem Richarda Strausse (v hlavních rolích Renée Fleming, Sophie Koch, Mojca Erdmann a Peter Rose, dirigent Adam Fischer). Do konce roku pak budou následovat ještě tato představení:
27. listopad: Kouzelná flétna (Wolfgang Amadeus Mozart) – nová inscenace
13. prosinec: Tristan a Isolda (Richard Wagner)
27. prosinec: Popelka (Gioachino Rossini),
28. prosinec: Louskáček (hudba: Petr Iljič Čajkovskij, choreografie: Rudolf Nurejev)
29. prosinec: Fidelio (Ludwig van Beethoven)
31. prosinec: Netopýr (Johann Strauß).

Do konce sezóny 2013/2014 je naplánován přenos ještě 10 dalších představení. Současně s prezentací sezóny 2014/2015 Vídeňské státní opery bude zveřejněn i seznam přenosů pro novou sezónu. Přes portál www.staatsoperlive.com si mohou zájemci již nyní koupit přenosy pro první tři představení.
www.wiener-staatsoper.at

Žádné komentáře: