středa 18. září 2013

Eva Kolářová zve do divadla: Nová sezóna 2013/2014 v milánské La Scale

Sezóna 2013/14 nabídne posluchačům milánské La Scaly 16 titulů, 10 operních a 6 baletních. Osm z těchto titulů jsou premiéry a dvě produkce jsou pro La Scalu nové.
Šest operních titulů jsou díla italských autorů (Verdi, Rossini, Donizetti, Mascagni), italské libreto pak má Mozartova opera Così fan tutte.
Dominantní postavení mají díla Giuseppa Verdiho, zastoupené třemi operami: La traviata, Il trovatore a Simon Boccanegra.
Daniel Barenboim, hudební ředitel divadla Teatro alla Scala, bude dirigovat tři opery:  Carskou nevěstu Rimského-Korsakova, kterou režíruje Dmitrij Čerňakov, Verdiho operu Simon Boccanegra v podobě uvedené v roce 2010 a Mozartovu Così fan tutte, kterou premiérově připravil Claus Guth. Jako dirigent symfonických koncertů vystoupí Daniel Barenboim také v únoru, březnu a červnu.  
La Traviata uzavře oslavy letošní oslavy osmým verdiovským titulem a otevře novou sezónu 7. prosince 2013, kdy se jako dirigent vrací Daniele Gatti a jako Violetta se na našem jevišti poprvé objeví Diana Damrau pod režijním vedením Dmitrije Čerňakova.   
Baletní sezóna začne 17. prosince představením ruského choreografa Alexeje Ratmanského  nazvaným Concerto DSCH: jsou to tři části, z nichž dvě budou uvedeny poprvé. Diváci budou moci shlédnout i významná díla klasického repertoáru: Jewels (George Balanchine), Labutí jezeroSerata Petit (Le Jeune homme et la Mort e Pink Floyd Ballet), Don Quichot, Romeo a Julie
Jako hostující sólisté vystoupí Svetlana Zakharova, Roberto Bolle, Massimo Murru, Natalia Osipova, Leonid Sarafanov, Polina Semionova, Ivan Vasiliev, Friedemann Vogel.
Ciclo Strauss je cyklus věnovaný nadcházejícímu 150. výročí narození německého skladatele Richarda Strausse. Ve třech koncertních večerech se představí dirigenti Esa-Pekka Salonen, Riccardo Chailly a Philippe Jordan.
Nový cyklus Ciclo Pollini načrtne ve čtyřech programech dialog mezi Beethovenem a současností, kdy zazní 11 sonát pro klavír a úryvky skladeb Bouleze, Sciarrina, Stockhausena a Lachenmanna. Pierre Boulez se zároveň představí jako dirigent orchestrů l’Ensemble Intercontemporain di Parigi, il Klangforum Wien a Musikfabrik Köln
www.teatroallascala.org

Žádné komentáře: