čtvrtek 22. srpna 2013

Eva Kolářová zve do divadla: KONCERT V BERLÍNSKÉ LESNÍ ARÉNĚ Waldbühne


Daniel Barenboim dirigUJE West-Eastern Divan Orchestra


V neděli 25. srpna 2013 se v berlínském přírodním areálu Waldbühne uskuteční koncert WEST-EASTERN DIVAN ORCHESTRA. Taktovky se ujme Daniel Barenboim, jehož pozvání zveřejnila před časem Berlínská státní opera na svých webových stránkách:

Milé koncertní publikum,

jsem rád, že Vás mohu i v roce 2013 srdečně pozvat na koncert West-Eastern Divan Orchestra, který se koná v areálu berlínské Waldbühne. V posledních letech se tento Open Air koncert v Berlíně stal již dobrým zvykem a jsem obzvlášť rád, že v mém milovaném Berlíně mohu oslavit závěr našeho letního turné 2013.

Mladí hudebníci orchestru pocházejí z Izraele, Palestiny a dalších arabských zemí. Ti všichni jsou vynikající umělci, kteří jsou připraveni – i nad rámec ducha hudby – v rozhovorech a diskusích společně naslouchat zkušenostem a názorům svých kolegů z různých zemí Blízkého východu. V okruhu West-Eastern Divan tato utopie funguje. Právě v těchto dnech, pro region tak obtížných, je to malá jiskřička naděje.

Toto poselství může orchestr opět šířit do světa i v roce 2013. V lednu a únoru hrajeme v USA. Turné završíme provedením všech symfonií Ludwiga van Beethovena během čtyř večerů v newyorské Carnegie Hall. O svatodušních svátcích budeme hostovat v Salcburku.

V létě se setkáme jako téměř vždy za 13 let naší existence na workshopu ve španělské Seville. Zkoušíme, posloucháme přednášky a diskutujeme často až dlouho do noci. V tomto roce budeme zvlášť vzpomínat na mého přítele a spoluzakladatele orchestru Edwarda Saida. Jeho předčasnou smrt si v roce 2013 připomínáme již podesáté.

Následné letní turné nás zavede kromě jiného do Luzernu a vyvrcholí koncertem 25. srpna v Berlíně, kde předpokládáme největší počet posluchačů. Waldbühne je se svým znamenitým publikem kongeniálním místem pro mladickou radost ze hry hudebníků West-Eastern Divan Orchestra. Možná i Vy budete mít tento letní večer chuť oslavit s námi hudbu a sen o porozumění, které nezná hranic.

Daniel Barenboim

25. srpen 2013, 19:00 hodin
Waldbühne Berlin

West-Eastern Divan Orchestra
Dirigent: Daniel Barenboim    

PROGRAM:
GIUSEPPE VERDI
Předehra k opeře Síla osudu
Předehry ke dvěma dějstvím opery La traviata

RICHARD WAGNER
Předehra a Isoldina závěrečná píseň z opery Tristan a Isolda
Předehra k opeře Mistři pěvci norimberští

HECTOR BERLIOZ
Fantastická symfonie


www.staatsoper-berlin.de

Žádné komentáře: