úterý 20. listopadu 2012

Eva Kolářová: ČESTNÝ PRSTEN VÍDEŇSKÉ STÁTNÍ OPERY PRO PLÁCIDA DOMINGA
V návaznosti na bouřlivý potlesk a ovace, kterými posluchači odměnili výkon Plácida Dominga v titulní roli Verdiho opery Simon Boccanegra v představení konaném 14. listopadu 2012, obdržel tento umělec a čestný člen Vídeňské státní opery čestný prsten, který mu tento operní dům udělil u příležitosti 45. výročí jeho vystupování na scéně Vídeňské státní opery.

Čestný prsten, který darovalo renomované klenotnictví Wagner, předala překvapenému a dojatému umělci rakouská ministryně školství, umění a kultury dr. Claudia Schmied na otevřené scéně, kde byli spolu s ředitelem Vídeňské státní opery Dominique Meyerem přítomni i ostatní sólisté, sbor, orchestr, technici, jevištní pracovníci i zástupci ředitelství.

Plácido Domingo debutoval ve Vídeňské státní opeře 19. května 1967 v titulní roli Verdiho opery Don Carlo. Na této scéně vystoupil Plácido Domingo jako pěvec dosud ve 190 operních představeních (vytvořil tu 29 rolí, 12 premiér), jako dirigenta jej tu mohli posluchači vidět 34krát (9 různých děl, 1 premiéra). V této sezóně vystoupí Plácido Domingo jako Simon Boccanegra ve čtyřech únorových večerech (17., 21., 24. a 28.2. 2013), v červnu 2013 (21., 25., 28.) se pak postaví za dirigentský pult při uvedení Gounodovy opery Roméo et Juliette. www.wiener-staatsoper.at

Žádné komentáře: