pondělí 1. října 2012

Eva Kolářová zve do divadla: STAATSOPER.TV: Bavorská státní opera prezentuje první sezónu live přenosů
Pro následující sezónu 2012/13 připravuje Bavorská státní opera jako první operní dům bezplatné live přenosy, které budou moci zájemci shlédnout na internetové adrese staatsoper.tv. Nová nabídka Bavorské státní opery, která byla v uplynulých měsících několikrát testována, umožní operním nadšencům z celého světa sledovat vybraná představení z Mnichova živě a v plné délce po Internetu.

Přímé přenosy odstartuje 3. listopadu 2011 uvedení nové opery Jörga Widmanna Babylon. Do konce sezóny bude následovat přenos dalších šesti představení. Diváci budou moci shlédnout jak vybraná premiérová nastudování, tak i reprízy běžného repertoáru.

Představení budou přenášena do celého světa pomocí čtyř až šesti kamer umístěných v hledišti divadla a zájemci je najdou pod www.staatsoper.de. Prvotřídní kvalitu zvuku zajistí na 40 mikrofonů umístěných v orchestřišti a na jevišti.  Přenosy budou nabízeny ve třech různých kvalitách záznamu, které se automaticky přizpůsobí výkonu počítače resp. internetového připojení. Před každým přímým přenosem představí dílo intendant Nikolaus Bachler o přestávkách nabídne Bavorská státní opera pohled do zákulisí tohoto operního domu. Komfort přenosu doplní německé a anglické titulky. Uživatel potřebuje vedle počítače, laptopu nebo tabletu PC pouze širokopásmové internetové připojení jako DSL a reproduktory připojené k počítači.

Jako sponzora pro staatsoper.tv se podařilo získat The Linde Group – podnik s mezinárodní působností, který se pro Bavorskou státní operu angažuje již několik let.  Linde je od roku 2008 stálým partnerem Bavorské státní opery a pro následující čtyři sezóny bude partnerem i pro mezinárodní přenosy.

www.bayerische.staatsoper.de

Žádné komentáře: