úterý 25. září 2012

Eva Kolářová zve do divadla: JONAS KAUFMANN A DANIEL BARENBOIMSCHUBERTOVA SPANILÁ MLYNÁŘKA V BERLÍNĚ
Prvním hostem letošní koncertní řady cyklu Daniela Barenboima bude v sobotu 30. září tenorista Jonas Kaufmann. Společně s Danielem Barenboimem u klavíru přednese v rámci matiné v prostorách Berlínském filharmonie jedno z nejvýznamnějších děl písňové literatury – cyklus písní Franze Schuberta Spanilá mlynářka.


Jonas Kaufmann byl již několikrát zvolen operním zpěvákem roku, a to redakcemi odborných časopisů „Opernwelt“ a „Diapason“, stejně jej ocenila i porota Echo Klassik. V loňském roce 2011 byl vyznamenán prestižní cenou Opera News Award.

Jonas Kaufmann není jen jedním z nejvyhledávanějších tenoristů na operních scénách, ale po celém světě je uznáván i jako vynikající interpret koncertního a písňového repertoáru. Londýnský „Telegraph“ napsal po jeho posledním vystoupení s cyklem Spanilá mlynářka ve Wigmore Hall v listopadu 2010 toto: „Kaufmann offered some of the most beautifully crafted, sensitive and intelligent lieder singing that even this connoisseurial audience can have heard in recent memory.“

Již pátý rok tvoří program písňové a komorní hudby, koncipovaný a realizovaný Danielem Barenboimem, pevnou součást  plánu Státní opery v Berlíně. V této sezóně jsou ke koncertům Barenboimova cyklu vedle Jonase Kaufmanna přizvány sopranistka Anna Prohaska (17.2.2013) a mezzosopranistka Magdalena Kožená (12.4.2013). Posluchači se mohou těšit na klasická díla, ale i na „tajné tipy“ evropské písňové literatury.


Cyklus Daniela Barenboima I s Jonasem Kaufmannem

30. září 2012, 11.00
Philharmonie Berlin

www.staatsoper-berlin.de

Žádné komentáře: