středa 10. srpna 2011

Ostravské dny 2011 – Festival nové a experimentální hudby


VI. bienále 26. srpna – 3.září 2011

19 koncertů, 95 kompozic, 25 světových premiér

Třítýdenní Ostravské dny, ve své kategorii jeden z největších letních programů pro novou hudbu na světě, vyvrcholí devítidenním festivalem 26. srpna až 3. září.


Renáta Spisarová

„Na rozdíl od jiných podobných programů jsou Ostravské dny zaměřeny na práci se symfonickým orchestrem a na skladby pro velké soubory včetně sborových děl. Propojení evropského a amerického repertoáru je dalším mimořádným aspektem Ostravských dnů, zvláště v kontextu festivalů evropských“, říká pořadatelka festivalu Renáta Spisarova.


Podle jejich slov přináší letošní ročník do Ostravy řadu vysoce respektovaných souborů a sólistů a nabízí v rámci devatenácti programů opět jedinečný repertoár, který staví vedle sebe díla jak etablovaných skladatelů, tak těch, kteří jsou na počátku své umělecké kariéry. Třetina z téměř stovky skladeb uvedených na festivalu bude mít světovou premiéru.


Janáčkova filharmonie Ostrava

Vystoupí zde mimo jiné JACK Quartet z New Yorku, Janáčkova filharmonie Ostrava, Ostravská banda, S.E.M., Quasars Ensemble z Bratislavy a mnozí další. Představí se dirigenti jako například Petr Kotík, Johannes Kalitzke z Rakouska, Roland Kluttig z Německa či Ondřej Vrabec.


Janáčkova filharmonie Ostrava

Žádné komentáře: