sobota 30. července 2011

Opera Dream – oficiální partner XIX. Verdi festivalu!Svatopluk Sem, Christina Vasileva

Státní opera Praha zahajuje své divadelní sezóny od roku 1993 přehlídkou s názvem Verdi festival. Touto atraktivní akcí se hlásí k tradici Nového německého divadla, kdy před 112 lety, v roce 1899, uspořádal tehdejší ředitele Angelo Neumann poprvé tzv. Maifestspiele, které se okamžitě staly populární. V prvních ročnících byla pozornost věnována především na opery Richarda Wagnera, záhy došlo na Giuseppa Verdiho: téměř rok co rok byly organizovány verdiovské cykly oper, jejichž protagonisty se stávaly největší operní hvězdy včetně Enrica Carusa, který zde vystoupil 4., 7., 10. a 12. května 1904 v roli Vévody v Rigolettovi a Nemorina v Nápoji lásky, nebo legendární australské sopranistky Nellie Melby která zde zpívala 18.dubna 1900 titulní roli v La traviatě, kterou podle dobových zvyklostí doplnila ještě o efektní scénu šílenství z Donizettiho Lucie z Lammermooru.Jan - Latham Koenig

Státní opera Praha má dnes stejný cíl jako kdysi Angelo Neumann: vzdát poctu velkému opernímu mágovi a svému publiku nabídnout vynikající pěvce. Letošní XIX. ročník se uskuteční od 18. do 31. srpna 2011a diváci se mohou těšit na opery Aida, Rigoletto, Otello, La traviata, Nabucco a Trubadúr. Během festivalu se představí jak kmenoví sólisté SOP Christina Vasileva, Anda Louise Bogza, Jana Sibera, Jana Sýkorová, Svatopluk Sem nebo Richard Haan, ale také mnoho oblíbených hostů: Vladimír Chmelo, Jordanka Derilova, Efe Kislali nebo Michal Lehotský. K nejzajímavějším zahraničním hostům bude patřit dirigent Jan Latham – Koenig, Roberto Paternostro, Heiko Mathias Förster nebo Enrico Dovico.


Jana Sýkorová

Opera Dream je oficiálním mediálním partnerem festivalu a bude Vás průběžně informovat o všech aktualitách.

1 komentář:

Anonymní řekl(a)...

Blahopřeji k partnerství Verdi festivalu, asi se tam tedy uvidíme, chystám se na prvního Trubadúra (již počtvrté, protože Maestro Koenig je vždy skvělý!!!):)
Zatím hezké prázdniny...
Jitka