úterý 28. června 2011

Rozhovor s Jaromírem Boháčem, ředitelem MHF Český Krumlov


O přítomnosti i budoucnosti Mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krumlově si s jeho ředitelem Jaromírem Boháčem povídali editoři Opera Dreamu.

Je červen a za Vámi je velký kus práce na přípravě letošního festivalu. Těšíte se na jeho již 20. ročník?

Určitě. Vše co jsme poslední tři roky jak v myšlenkách tak fakticky připravovali se částečně upínalo k letošnímu 20. ročníku. Nevím, který ředitel festivalu by se v Čechách netěšil na takový program jaký se nám podařilo letos připravit.


Je vůbec ještě kam stoupat co se týká dramaturgie nebo výběru interpretů. Máte vizi kam půjde festival v horizontu příštích 5-10ti let?

V následujících ročnících bude potřeba nastolenou interpretační laťku udržet. Už to samo o sobě nebude nic jednoduchého. Už nemáme problém s tím, aby u nás pravidelně účinkovali velké světové hvězdy, ale musíme zajistit vždy takový objem finančních prostředků, abychom mohli v započaté cestě pokračovat. Tím, že v současné době je festival více žánrový, tak si myslím, že i v dalších letech budeme v tomto trendu pokračovat.


Co chystáte na příští rok?

Tak to Vám neprozradím, ale pokud se všechna jednání podaří, tak bude neméně hvězdný.


Je program na příští rok už kompletní?

Není. Ještě na něj pracujeme. Věřte, že některá jednání jsou opravdu hodně složitá.


Proč myslíte, že by měl člověk co vážnou hudbu neposlouchá, neorientuje se v ní, navštívit MHF v Českém Krumlově?

Zaprvé. Atmosféra exteriérových koncertů je úplně jiná. Pokud nám přeje počasí, tak je to nádherný zážitek. Za druhé. Vzhledem k tomu, že máme i koncerty z jiných žánrů, tak si myslím, že si u nás může vybrat i člověk, který nechce jít na tzv, vážnou hudbu.


Kdo vlastně festival pořádá a spolupořádá?

Pořadatelé jsou tři: Auviex s.r.o., Společnost Mezinárodní hudební festival Český Krumlov, občanské sdružení a Památkový ústav České Budějovice.


Ještě k místu konání festivalu… Máte nějaké ohlasy z řad rezidentů/občanů České Krumlova?

Určitě. Řada občanů jednoznačně oceňuje, že můžou vidět takové hvězdy jako jsou např. P.Domingo, J.Cura, M.Vargas nebo A. Sandoval a přitom za nimi nemusí nikam cestovat.


Na závěr máme poslední otázku. Je něco, co byste rád na festivalu změnil?

Chtěl bych realizovat někdy v dalších letech divadelní provedení některého ze slavných muzikálů se zpěváky z divadel na Broadway. Rád bych změnil částečně i financování festivalu, ale to je v našich podmínkách nesmírně těžké.


Děkujeme Vám za rozhovor a přejeme hodně úspěchů.

1 komentář:

Cookie řekl(a)...

Skvelý rozhovor!