pondělí 20. prosince 2010

Ředitel Státní opery Praha Oliver Dohnányi rezignoval

Převzato z www.rozhlas.cz
Michaela Vetešková (miv), Jan Piroch 20. 12. 2010 v 13.22


Ředitel Státní opery Praha Oliver Dohnányi dnes rezignoval. Radiožurnálu to potvrdil ministr kultury Jiří Besser. Funkce se přitom ujal letos v červenci a Státní operu chtěl proměnit v přední evropskou operní scénu, která uvádí klasický balet. S ministrem kultury Jiřím Besserem se ale neshodl na koncepci Státní opery.

Ještě před nástupem Dohnányiho do Státní opery se spekulovalo o tom, že Státní opera přejde pod správu hlavního města anebo se sloučí s Národním divadlem.

Šéf resortu kultury Besser ale zdůraznil, že Státní opera i nadále zůstává samostatnou příspěvkovou organizací ministerstva a její případné sloučení s Národním divadlem se neplánuje:

„Před chvíli jsem rezignaci pana ředitele Státní opery Olivera Dohnányiho přijal. Bylo to po velmi vzájemně příjemném rozhovoru, protože jsem mu předtím oznámil, jaké záměry má ministerstvo kultury s Státní operou jako takovou.“

„Projekt na dvanáctiletý rozvoj Státní opery, který pan ředitel Dohnányi předložil ministerstvu kultury bez toho, jak postupovat, se ale zodpovědným pracovníkům, včetně mě, nezdá řešitelný,“ dodal Besser.

Dočasným vedením Státní opery je pověřený manažer Radim Dolanský. Ministerstvo kultury na ředitele operního domu vypíše výběrové řízení.

Žádné komentáře: