středa 24. listopadu 2010

Pojďme společně zahájit Advent

V neděli se rozsvítí na adventním věnci první svíčka a Vánoce se už nezadržitelně blíží. K adventním nedělím v Brně a v Ostravě bude patřit Rybova Česká mše Vánoční. Na ostravskou jsem vás zvala v předešlém článku a jen opakuji termíny:

28. 11. 15 hod. ND Moravskoslezské Ostrava
5. 12. 15 hod. ND Moravskoslezské Ostrava
12. 12. 18 hod. ND Moravskoslezské Ostrava
19. 12. 15 hod. ND Moravskoslezské Ostrava
Vystupují umělecké soubory The Czech Ensemble Baroque a taneční soubor Hradišťan s vynikajícími sólisty

Soprán - Michaela Šrůmová nebo Kamila Zbořilová
Alt - Kamila Ševčíková nebo Barbora Baranová
Tenor - Tomáš Kořínek nebo Jaroslav Březina nebo Marek Olbrzymek
Bas - Josef Škarka
Více informací najdete zde a zde.


V Brně se opět uvede už několikátou sezónu reprízovaná jevištně zpracovaná Česká mše Vánoční, na které se společně podílejí všechny soubory Národního divadla Brno. Na její první provedení se můžete těšit už tuto sobotu 27. 11. v 16:00 v Mahenově divadle a hned po představení bude před divadlem rozsvícený tradiční vánoční stromeček. Další "Rybovky" budou následovat každou adventní neděli. Recenzi z loňského představení si můžete připomenout zde. Vstupenky jsou stále k dispozici, pro členy KPOB je na první představení jednotná cena 80,-.

Komu ještě bude v sobotu v Brně připadat, že zažil málo kultury, může hned přejít do vedlejšího Janáčkova divadla na Bergovu Lulu! :-)

3 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Vstupenky za jednu korunu? To už je na tom Janáček v Brně opravdu tak bídně? A ta Wilsonova inscenace přitom stála velké miliony...

Dana Šimková řekl(a)...

Sice to patří pod předchozí článek, ale to nevadí. :-) Ano, za korunu. To je taková akce Festivalu - vyplníte "dotazník" o svém vztahu k Janáčkovi - jestli je jeho hudba bomba, nebo Vás ohrožuje na životě :-D, a při správné kombinaci odpovědí dostanete buď 2 vstupenky za 1,-, nebo 50% nebo 20%... Je to na kterékoli představení, tak jsem si to vybrala zrovna na Káťu.

Bídně na tom Festival jistě není, protože představení a koncerty jsou pořád vyprodané, tolik studentů vysokých škol, JAMU, konzervatoře... a vůbec mladých lidí (podotýkám, že Němčina není slyšet skoro vůbec, takže hlavně Čechů!!!) jsem nepotkala za celý rok. Ty je potřeba dostat do divadla a je skvělé, že na Festivalu platí všechny studentské a jiné slevy. Tohle bylo dobře vymyšlené!

Dana Šimková řekl(a)...

PS: To bylo poprvé, kdy jsem zažila diváky sedící i na schodech. Nejednou se muselo na Festivalu začínat představení se zpožděním, protože fronta u pokladny nebrala konce (a to se k ní hrnuly v úterý davy už v 6 večer, jak se otevřelo divadlo) a poslední kupující přicházeli se zpožděním do hlediště. Aby se nemuseli prodírat řadami, sedli si přímo na schodech. :-)