pondělí 18. října 2010

Nabitý hudební program v Brně

V tomto a příštím týdnu se v Brně nabízí řada zajímavých představení a koncertů, na které jste samozřejmě všichni srdečně zváni!

19. 10. je to Verdiho Nabucco v Janáčkově divadle ve vynikajícím obsazení Avaz Abdullayev jako Nabucco, Csilla Boross Abigail, Ivan Choupenitch Ismael, Jana Wallingerová Fenena a Jiří Sulženko Zachariáš. O velmi podobném obsazení jsem psala nedávno. Vstupenky jsou stále k dispozici!20. 10. v 17:00 v Mozartově sále v divadle Reduta proběhne Setkání s Janou Wallingerovou a jejími hosty

A. Dvořák: Tři písně v národním tónu (Žalo dievča, žalo trávu, Ach, není tu, Ej mám já koňa…) – Jana Wallingerová
A. Dvořák: Duet Ó santissima – Jana Wallingerová, Petr Levíček
B. Martinů: Čtyři písně (Stará píseň, Píseň na starošpanělský text, Píseň o hubičkách, Ohnivý muž – Jana Wallingerová
A. Dvořák: Sv. Ludmila: Píseň rolníka – Petr Levíček
J. Offenbach: Hoffmannovy povídky: Barcarola – Jana Wallingerová, Daniela Straková-Šedrlová
W. A. Mozart: Don Giovanni: árie Leporella – Jan Šťáva
W. A. Mozart: Figarova svatba: árie Cherubína – Jana Wallingerová
G. Puccini: Gianni Schicchi: árie Rinuccia – Petr Levíček, árie Lauretty – Daniela Straková- Šedrlová
G. Bizet: Carmen: Seguidilla – Jana Wallingerová
A. Dvořák: Rusalka: árie Rusalky – Daniela Straková-Šedrlová
G. Donizetti: Nápoj lásky: árie Dulcamara – Jan Šťáva
G. Rossini: Kočičí duet – Jana Wallingerová, Daniela Straková-Šedrlová
W. A. Mozart: Don Giovanni: duet Zerliny a Giovanniho – Jana Wallingerová, Jan Šťáva
Klavírní doprovod: Galina Aleskevich
Vstup je volný!22. 10. se v Janáčkově divadle hraje Verdiho Aida a můžeme se těšit opět na kvalitní obsazení Aida - Csilla Boross, Radames - Mario Zhang (vynikající kanadský tenorista čínského původu), Amneris - Denisa Hamarová a Amonasro - Vladimír Chmelo. Vstupenky lze koupit zde.V sobotu 23. 10. proběhne v Redutě přenos Mussorgského Borise Godunova z Metropolitní opery. V Brně jsou ještě volná místa!V neděli 24. 10. se znovu hraje v Janáčkově divadle Její Pastorkyňa (další 2 představení budou až v únoru) s vynikající Adrianou Hlavsovou a Dagmar Žaludkovou! Představení začíná už v 5 hodin odpoledne!!!V úterý 26. 10. se v Brně zatím naposledy hraje D´Albertova Nížina. Toto představení opravdu vřele doporučuji!!! Volná místa jsou stále k dispozici.27. 10. se v Janáčkově divadle odehraje slavnostní představení Prodané nevěsty k výročí vzniku samostatného Československa. U tohoto představení platí mimořádně akce 1+1 vstupenka zdarma (nelze objednat přes internet, ale v předprodeji, nebo na večerní pokladně)!!!

Vkládám sem rovněž text zajímavé pozvánky, kterou jsem dostala: 27.10. 2010 do Brna již podruhé zavítá mladý italský tenor Guglielmo Callegari, jehož jméno a velmi zajímavý hlas, kterému nechybí emocionální náboj, už našim posluchačům není cizí. Na jeho letošním srpnovém koncertě pod širým nebem v Santa Cesarea Terme (Ita) mu bouřlivě aplaudovalo téměř 3000 lidí. Brněnské publikum si ho bude moci tentokráte poslechnout v Křišťálovém sále Staré radnice s bravurním klavírním doprovodem korepetitorky Galiny Aleškevičové z Národního divadla Brno.
Na programu jsou nejen slavné árie, ale i překrásné duchovní písně a chybět nebudou ani písně neapolské. Večerem bude posluchače zasvěceně provázet PhDr. Magdaléna Havlová, známá brněnská muzikoložka a moderátorka. Koncert, pěvcův jediný v ČR, začíná v 19:00. Vstupenky je možno zakoupit v předprodeji na Běhounské ul. 17. Tel. 542 210 863. Jste všichni srdečně zváni!Pokud se budete chtít na konci týdne ještě zasmát, přijďte v sobotu 30. 10. do Janáčkova divadla na Netopýra. Paní Adriana Hlavsová se zde poprvé představí v roli Prince Orlovského! Gabriela ztvární Jaroslav Březina, Rosalindu paní Daniela Straková-Šedrlová, Franka Jiří Sulženko, a další... I zde na vás čeká ještě několik volných míst!A, abych nezapomněla, je zde ještě jedna zajímavá nabídka na představení - tentokrát ve Státní opeře v Praze na Rigoletta 1. 11. Všechny vstupenky jsou k dispozici za 300,- kdekoli v hledišti! Hned bych se jela podívat, ale bohužel mi to časově nevyjde. :-( Obsazení se jistě brzy dozvíme.Berte to jako pozvánku, všechna představení mají velmi kvalitní obsazení a na koncerty jsem sama hodně zvědavá. Ráda se s vámi potkám v hledištích divadel! :-D Mějte hezké dny.

3 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Děkuji za pěkný přehled. Je půvabné, jak se ta nejlepší představení koncentrují kolem prodlouženého víkendu (v pátek si plno lidí bere volno), kdy soudný člověk raději ještě letos naposled vyrazí z města do přírody ...
Vladimír Malý

JanM řekl(a)...

Děkuji za informace. Jsem z Prahy, takže na Rigoleta určitě půjdu. Jen je mi záhadou, kde ty informace berete. Na stránkách Státní opery Praha o Rigoletovi za 300 Kč jsem nic nenešel.

Dana Šimková řekl(a)...

Jane, Facebook je zázračná studnice informací! :-D Jsem ráda, že jsem Vás mohla inspirovat. Pane Malý, já rozhodně budu trávit prodloužený víkend v divadle, z toho už se nevymluvím. :-D

Moc zdravím!!!