neděle 5. září 2010

Příjemné dopoledne s Festivalem komorní hudby

V neděli 5. 9. začal v Brně již patnáctý Festival komorní hudby. Až do konce září máte možnost si zpříjemnit každou neděli dopoledne návštěvou koncertu. Začátek je vždy v 10:30 v domě U Rudého vola na Koblížné 2.

Nálada byla velmi příjemná. V publiku jsem zahlédla několik tváří, s nimiž se setkávám pravidelně v divadle. Nově zrekonstruovaný zastřešený dvůr s pavlačí nám připravil nádhernou akustiku a z muškátů nad sólisty pomalu padaly rudé lístky. Vypadalo to moc dobře! :-)Celý koncert zahájilo Trio Tribus, komorní soubor tří sympatických mladých lidí, s nimiž se setkáváme pravidelně v orchestru v Janáčkově divadle: Lukáš Mik hrál na housle, Iveta Kundrátová na flétnu a Ondrej Olos na klavír. Zahráli nám Madrigal sonátu od Bohuslava Martinů a Sonátu Tribus od Jana Nováka. Nikdy jsem tyto skladatele aktivně nevyhledávala a překvapilo mě, jak příjemná a bohatá hudba to je. Hráli s naprostou svěžestí a byla radost je pozorovat během hry. Obecenstvo z nich bylo právem nadšené! Těším se, až je znovu uslyším.Po přestávce přišly na řadu Dvořákovy Moravské dvojzpěvy v podání Daniely Strakové-Šedrlové a Jitky Zerhauové za klavírního doprovodu Ondreje Olose. Pěvkyně spolu nádherně ladily a akustika dodala jejich zpěvu zvláštní kouzlo. Odměnili jsme je obrovským potleskem a, když se paní Zerhauová zeptala, jestli chceme ještě jednu píseň, nemohli jsme odolat! :-))

Nádherný koncert, příjemná atmosféra, zajímavé místo. Celý týden se budu těšit na příští neděli. :-) Děkuji Vám, paní Zerhauová, za pozvání! A vy všichni jste rovněž srdečně zváni!!!
Nedělní matiné 5. 9. 2010

Bohuslav Martinů - Madrigal sonata
Poco Allegro
Moderato

Jan Novák - Sonáta Tribus
Allegro
Letno
Allegro Vivo

Trio Tribus
Lukáš Mik - housle
Iveta Kundrátová - flétna
Ondrej Olos - klavír


Antonín Dvořák - Moravské dvojzpěvy

Op. 32 (výběr)
3. Kdyby byla kosa nabróšená
6. Holub na javoře
8. Skromná
9. Prsten
11. Zajatá

Op. 38
1. Možnost
2. Jablko
3. Věneček
4. Hoře

Daniela Straková-Šedrlová - soprán
Jitka Zerhauová - alt
Ondrej Olos - klavír

2 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Naprosto souhlasím, festival je opravdu moc příjemný! Navštěvuji ho s potěšením už docela dlouho(původně býval i v červnu). Jsem ráda, že se Vám také líbí! Snad se díky Vašemu příspěvku o festivalu dozví víc lidí, což by si jistě zasloužil, protože v současné brněnské kulturní nabídce je skutečně výjimečný! S pozdravem Jitka Vězdová

Dana Šimková řekl(a)...

Jitko, díky moc, potěšilo mě, když jsem Vás zahlédla v publiku! Takže příští neděli se opět uvidíme :-)