středa 28. dubna 2010

PŘEDPRODEJ NA PŘÍŠTÍ SEZÓNU PŘENOSŮ Z MET ZAHÁJÍ KINA V SOBOTU


Předprodej vstupenek na příští sezónu populární série Metropolitan Opera: Live in HD bude ve vybraných kinech zahájen už tuto sobotu 1. května. A to během posledního přímého přenosu stávající sezóny, kdy je na programu Rossiniho Armida s hvězdnou Renée Fleming v titulní roli. Vstupenky a abonmá na sezónu 2010/11 bude možné během přenosu Armidy zakoupit ve Velkém kině ve Zlíně, v kině Centrál v Hradci Králové, v kině MAT v Praze na Karlově náměstí, v kině Kotva v Českých Budějovicích, v Domě kultury města Ostravy a v plzeňském a pardubickém CineStaru. Další z více než dvaceti českých a moravských kinosálů, které se série Met: Live in HD účastní, se budou se zahájením předprodeje přidávat během měsíce května. Pražská kina Aero a Světozor zahájí předprodej ve středu 5. května. Pořadatelé doporučují sledovat webové stránky projektu www.metinhd.cz a webové stránky jednotlivých kin, kde jsou zveřejňovány vždy ty nejaktuálnější informace.

Nejambicióznější projekt v dějinách Met

Sezóna 2010/11 bude už čtvrtou sezónou Met: Live in HD vysílanou do České republiky. Naplánováno je 11 atraktivních titulů s těmi největšími pěveckými, dirigentskými a režisérskými hvězdami. Příští sezóna přenosů z Met poběží od října 2010 do května 2011 a je zarámována prvními dvěma díly slavné Wagnerovy tetralogie Prsten Nibelungů v režii Roberta Lepage. Generální ředitel Metropolitní opery New York Peter Gelb označil nové nastudování wagnerovské tetralogie za nejambicióznější projekt v dějinách Met. Mezi pěvci, kteří se v příští sezóně objeví na stříbrném plátně nebude chybět Anna Netrebko, Susan Graham, Renée Fleming, Natalie Dessay, Diana Damrau, Joyce DiDonato, Deborah Voigt, Sondra Radvanovsky, Dolora Zajick, Marina Poplavskaya, Stephanie Blythe, Bryn Terfel, Mariusz Kwiecien, Roberto Alagna, Simon Keenlyside, Ferucio Furlanetto, Marcello Giordani, Plácido Domingo, Joseph Calleja, Juan Diego Flórez, Marcelo Álvarez, Dmitrij Hvorostovsky, Štefan Kocán, Jonas Kaufmann a další.Ceny vstupenek zůstávají stejné jako letos

Přenosy z Metropolitní opery do českých a moravských kin byly zahájeny před dvěma a půl lety. Od začátku se těšily mimořádnému diváckému zájmu a byly vyprodány na dlouho dopředu. Tehdy se však jednalo jen o pár stovek diváků, protože se vysílalo pouze do žižkovského artového kina Aero. Postupně se však u nás přidávala další a další kina a dnes jde návštěvnost jednoho přenosu z Metropolitní opery v ČR do tisíců.

„Dosavadní návštěvnostní rekord drží Carmen z letošního ledna, kterou u nás sledovalo v přímém přenosu 6000 diváků,“ říká za organizátory přenosů Martin Cikánek a pokračuje: „Věříme, že i příští sezóna se bude těšit stejné oblibě. Dramaturgická nabídka je vskutku famózní a já upřímně nedovedu jmenovat jediný přenos nadcházející sezóny, který bych dokázal s lehkým srdcem oželet. Doufáme také, že diváky potěší naše cenová politika, kdy jsme se pro příští sezónu rozhodli zachovat ceny na úrovni sezóny letošní. K mírnému ale opravdu jen velmi mírnému zdražení dojde pouze v několika málo městech.“


Renée Fleming a Lawrence Brownlee v přímém přenosu již tuto sobotu
Devátý a poslední přímý přenos stávající sezóny 2009/10 se koná již tuto sobotu 1. května. Na programu je Rossiniho tříaktová opera Armida s hvězdnou sopranistkou Renée Fleming v titulní roli pohanské čarodějky. Zvláštností opery je hned šest tenoristů v dalších hlavních rolích. V roli rytíře Rinalda, kterého Armida tajně miluje, vystoupí americký tenorista Lawrence Brownlee. Toho si diváci v ČR určitě dobře pamatují z loňského přenosu Rossiniho Popelky, kde zazářil v roli Dona Ramira. Role Armidy je obecně považována za jednu z nejvirtuóznějších v celém belcantovém repertoáru. Renée Fleming svou současnou uměleckou kreací navazuje například na fenomenální Mariu Callas, která zpívala titulní roli v prvním novodobém uvedení Armidy v roce 1952 ve Florencii. Sobotní přenos bude dirigovat Riccardo Frizza. Bude přenášená před několika málo dny premiérovaná inscenace renomované a cenami Tony ověnčené režisérky Mary Zimmerman. Průvodkyní přenosu bude americká sopranistka Deborah Voigt.

Kina a divadla participující na Metropolitan Opera: Live in HD
Boskovice – Kino Panorama, www.kinoboskovice.cz
Brno – Národní divadlo Brno, www.ndbrno.cz
České Budějovice – kino Kotva, www.kinokotva.cz
Děčín – Kino Sněžník, www.kinosneznik.cz
Hradec Králové – kino Centrál, www.kinocentral.cz
Chotěboř – kino Družba, www.cekus.eu
Jablonec nad Nisou - kino Radnice, www.eurocentrumjablonec.cz
Karlovy Vary – kino Drahomíra, www.kinopanasonic.cz
Olomouc - kino Metropol, www.olomouckakina.cz
Ostrava – Dům kultury města Ostravy, www.dkmoas.cz
Pardubice – CineStar, www.cinestar.cz/pardubice
Plzeň – CineStar, www.cinestar.cz
Praha – kino Aero, www.kinoaero.cz
Praha – kino Světozor, www.kinosvetozor.cz
Praha – kino MAT, www.mat.cz
Teplice – Kino Květen, www.dkteplice.cz
Zlín – Velké kino, www.velkekino.cz
Žatec – Městské divadlo a digitální kino, www.divadlozatec.cz
Chrudim – Městské kino Chrudim, www.kinochrudim.cz
Kutná Hora – Modrý Kříž, www.kino.kh.cz

Žádné komentáře: