pátek 30. dubna 2010

Mezinárodní festival Janáček Brno 2010



Během dnešní tiskové konference v pražském hotelu Aria byl detailně představen program Mezinárodního festivalu Janáček Brno 2010, který se uskuteční ve dnech 16. - 28. listopadu 2010. Podtitul druhého ročníku festivalu zní JANÁČEK VERSUS EXPRESIONISMUS.

Předprodej vstupenek začíná 1. května, což je již zítra! Při nákupu vstupenek do 30. června získáte mimořádnou slevu 20% z ceny lístků, a to na všechna představení.

Prodejní místa:

Předprodej NDB, Divadlo Reduta - i online na www. ndbrno. cz/prodej
Student Agency - Dum pánů Z Lipé, Tic Hustopeče, KIC Rosice, IC Kyjov, TIC Vyškov - prouze přímá koupě
ClassicTic - pouze online prodej
Prodejní síte Tickeportal - i online prodej
Filharmonie Brno


PROGRAM
Mezinárodní festival Janáček Brno 2010
Janáček versus expresionismus
16. – 28. listopadu 2010

9. října, 19:00 Janáčkovo divadlo
slavnostní preview akce festivalu za účasti primátora – opera
L. Janáček: Její pastorkyňa
Národní divadlo Brno
Dirigent: Jakub Klecker
Režie: Zdeněk Kaloč

24. října, 17:00 Janáčkovo divadlo
preview akce festivalu
L. Janáček: Její pastorkyňa
Národní divadlo Brno
Dirigent: Jakub Klecker
Režie: Zdeněk Kaloč

Dále jen listopad
16. (úterý) 19.00 Mahenovo divadlo
preview akce festivalu – opera
L. Janáček: Věc Makropulos
Helikon-Opera Moskva
Dirigent: Gennady Rozhdestvensky
Režie: Dmitry Bertman

17. (středa) 16.00 Nová radnice
oficiální zahájení, komorní koncert
L. Janáček
Komorní opera HF JAMU v Brně

17. (středa) 19.00 Janáčkovo divadlo
slavnostní zahájení festivalu – balet a opera
L. Janáček: Sinfonietta – balet, L. Janáček: Výlet pana Broučka do Měsíce – opera (festivalová předpremiéra původní verze z roku 1917)
Národní divadlo Brno
Sinfonietta
Dirigent: Jaroslav Kyzlink
Choreografie: Jiří Kylián (III. věta)
Výlet pana Broučka do Měsíce
Dirigent: Jaroslav Kyzlink
Režie: Pamela Howard

18. (čtvrtek) 19.00 Starobrněnský klášter
přednáška a komorní koncert výběr archivních skladeb z dob Janáčkových studií
Ken Shifrin trio

18. (čtvrtek) 16.00 Janáčkovo divadlo (foyer)
vernisáž

18. (čtvrtek) 19.00 Mahenovo divadlo
činohra
K. Čapek: Věc Makropulos
Klicperovo divadlo
Režie: Věra Herajtová

18. (čtvrtek) 19:00 Divadlo Barka
scénický koncert
L. Janáček: Říkadla, Mládí, Zápisník zmizelého
Komorní opera HF JAMU v Brně
Říkadla, Mládí
Dirigent: Vít Spilka
Režie: David Kříž
Zápisník zmizelého
Dirigent: Ema Mikešková
Režie: Renata Fraisová

19. (pátek) 19.00 Janáčkovo divadlo
balet a opera
L. Janáček: Sinfonietta – balet, L. Janáček: Výlet pana Broučka na Měsíc – opera (světová premiéra původní verze z roku 1917)
Národní divadlo Brno
Sinfonietta
Dirigent: Jaroslav Kyzlink
Choreografie: Jiří Kylián (III. věta)
Výlet pana Broučka do Měsíce
Dirigent: Jaroslav Kyzlink
Režie: Pamela Howard

20. (sobota) 10.00 Památník L. Janáčka
matiné
výběr z Janáčkových klavírních skladeb
Jan Jiraský – klavír

20. (sobota) 19.00 Reduta (Mozartův sál)
alternativní koncert
Moravská lidová poezie v jazzovém hávu
Zuzana Lapčíková kvintet

20. (sobota) 19.00 Divadlo Barka
scénický koncert (2. uvedení)
L. Janáček: Říkadla, Mládí, Zápisník zmizelého
Komorní opera HF JAMU v Brně
Říkadla, Mládí
Dirigent: Vít Spilka
Režie: David Kříž
Zápisník zmizelého
Dirigent: Ema Mikešková
Režie: Renata Fraisová

21. (neděle) 10.00 aula JAMU
matiné
neobsazený termín

21. (neděle) 19.00 Janáčkovo divadlo (foyer)
multimediální projekt
Pocta abstrakcionismu – smyčcové kvartety A. Schönberga
Anna Maria Pammer – zpěv, Siegfried Meuser – klavír

21. (sobota) 19.00 kostel na Starém Brně
duchovní koncert
L. Janáček: Otčenáš, Hospodine!, A. Schönberg: Ten, který přežil Varšavu
Pražský filharmonický sbor, Kateřina Chroboková – varhany

22. (pondělí) 15.00 aula JAMU
workshop
Iva Bittová

22. (pondělí) 19.00 Besední dům
alternativní koncert
Moravská lidová poezie
Iva Bittová a Škampa kvartet

23. (úterý) 19.00 Janáčkovo divadlo
opera
L. Janáček: Káťa Kabanová
Národní divadlo v Praze
Dirigent: Tomáš Netopil
Režie: Robert Wilson

24. (středa) 19.00 Reduta (Mozartův sál)
komorní koncert
Smyčcové kvartety L. Janáčka a E. Schulhoffa
Henschelquartett

25. (čtvrtek) 10.00 aula JAMU
workshop
Roland Pöntinen – klavír

25. (čtvrtek) 19.00 Reduta (Mozartův sál)
komorní koncert
A. Schönberg: Verklärte Nacht, A. Webern: Kusy pro cello a piano
Pöntinen trio

25. (čtvrtek) 19.00
Mahenovo divadlo
opery
L. Janáček: Šárka – opera, B. Martinů: Ariadna - opera
Národní divadlo Moravskoslezské
Dirigent: Jakub Klecker
Režie: Rocc

26. (pátek) 19.00 prostor v jednání
činohra
B. Friel: Listy důvěrné
Divadlo Kolowrat
Režie: Lucie Bělohradská

26. (pátek) 19.00 Reduta (divadelní sál)
opera
L. Janáček: Šárka (světová premiéra původní verze z roku 1887)
Národní divadlo Brno
Hudební nastudování: Ondrej Olos
Režie: Kristiana Belcredi

27. (sobota) 10.00 aula JAMU
matiné
výběr z Janáčkových klavírních skladeb, písní a operních árií
Maroš Klátik – klavír, Michaela Jančaříková – zpěv

27. (sobota) 19.00 Janáčkovo divadlo
opera
A. Berg: Lulu
Theater Essen
Dirigent: Stefan Soltesz
Režie: Dietrich Hilsdorf

28. (neděle) 10.00 Besední dům
matiné
V. Kaprálová, A. Schnittke: Smyčcové kvartety
Kaprálová kvartet

28. (neděle) 16.00 Reduta (divadelní sál)
opera
L. Janáček: Šárka (původní verze z roku 1887)
Národní divadlo Brno
Hudební nastudování: Ondrej Olos
Režie: Kristiana Belcredi

28. (neděle) 19.00 Janáčkovo divadlo
slavnostní závěr
(v rámci slavnostního závěru site-specific performance)
L. Janáček, A. Schönberg, A. Webern
Filharmonie Brno, Národní divadlo Brno
Site-specific performance: Karine Guizzo
Dirigent: Zsolt Nagy
Klavír: Kirill Gerstein

Žádné komentáře: