úterý 30. března 2010

Soutěž o operní 2 CD Das Rheingold

Vážení čtenáři,

možná jste již zaregistrovali, že seriál KRÁSNÉ HLASY bude od měsíce dubna publikován jednou za 14 dní. Zbylé týdny bych ráda věnovala soutěžím o hezké ceny.

Tento měsíc soutěžíme o 2CD Das Rheingold Richarda Wagnera.

Otázky do soutěže:

1. Znáte jméno dirigenta, který v roce 2008 dirigoval Parsifala v Bayreuthu?

2. Rudolf Friml je jedním z nejslavnějších operetních skladatelů 20. století. Napiště mi alespoň 3 názvy filmů (působil hlavně v Hollywoodu), ve kterých zazněla jeho hudba?

3. Jak se jmenuje italský bas (na fotografii), který zemřel v roce 1983 v Miláně? A malá nápověda - po ukončení kariéry se věnoval pedagogické činnosti -mezi jeho žáky patřil také Zdeněk Kroupa.

Odpovědi zasílejte do 12.4. 2010 na emailovou adresu Brigadoon@seznam.cz, do věci emailu piště prosím slovo SOUTĚŽ. Přeji hodně štěstí...

3 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Neni to uplne k soutezi ale k Wagnerovi, tak si to dovolim dat pod tento blogovy zapis.

V nedeli pojedu na velikonocniho Parsifala do Vidne. Vyrazim od Olomouce, pak pres Brno a Mikulov do Vidne. Mam uz listek tak pojedu tak, abych byl ve Vidni okolo 5. hodiny (predstaveni zacina v 5:30). Budu mit prazdne auto, takze muzu nekoho vzit, bude-li zajem. Na ceste zpatky planuju prespat v Brne.

martin (kinoaero)

annav řekl(a)...

Martine, vůbec nevadí, že přidáváte jako komentář k soutěži :)

Snad se Vám podaří někoho přibrat, přeji krásné zážitky. Jenom bych doplnila, že během tohoto týdne je možné vyrazit na Parsifaly do Dráždaň a také do Ženevy, kde diriguje maestro John Fiore (minulou sobotu jsem poslouchala v přímém rádiovém přenosu).

Anonymní řekl(a)...

Na Fioreho Parsifala se chystam pristi rok v Praze:)).