sobota 13. března 2010

Přednáška ve Státní opeře

Státní opera Praha zve své diváky na přednášku k nové inscenaci Massenetovy opery Don Quichotte, která se bude konat v sobotu 13. 3. 2010 v 15.00 v salonku Angelo Neumanna na prvním balkóně historické budovy.

Přednáška přední české muzikoložky a hudební kritičky PhDr. Vlasty Reittererové je součástí doprovodného programu projektu sezony Státní opery Praha 2009-10 „Velké příběhy romantismu“, jehož osu dále tvoří v lednu uvedený balet Spící krasavice – poslední dcera cara a květnová premiéra nového nastudování opery Richarda Wagnera Tristan a Isolda. Přednáška věnovaná opernímu odkazu jednoho z hlavních představitelů francouzské romantické opery bude doplněna hudebními vstupy.

O svém netradičním scénickém pojetí Dona Quichotta, jehož premiéra se bude konat 18. března 2010, promluví režisér nové inscenace Jiří Nekvasil.

Jako další součást projektu sezony si návštěvníci přednášky mohou ve společenských prostorách na prvním balkóně prohlédnout výstavu „La traviata / Portraits“ připravenou dokumentačním centrem Státní opery Praha k 90. výročí prvního nového uvedení Verdiho opery La traviata v Novém německém divadle.

Vstup volný.

Žádné komentáře: