neděle 7. března 2010

Balet trochu jinakDneska vám přináším více kochací, než čítací článek. Možná to, co Vám zde chci ukázat, znáte, možná jste o tom ještě neslyšeli. Berte to jako odpočinkové zastavení se v neděli...

Existuje klasický a moderní balet. Kam byste však zařadili tyto výkony?

Začnu nejslavnějším baletním dílem Labutím jezerem. Hraje se po celém světě, najdete ho na mnoha DVD... Že se však dá udělat jinak, vás přesvědčí Čínský akrobatický balet, kde hlavními hvězdami jsou Wu Zhengdan a Wei Baohua. Poslední video už sice není z Labutího jezera, ale nabízí další pokochání se skvělou akrobacií a tancem! Pokud budete chvíli hledat na You Tube, podaří se vám najít další části z tohoto představení. Dobrá zpráva je, že asi před dvěma lety vystupovali v Německu s celým programem a vyšlo tam DVD. Pokud pojedete do Německa, můžete začít po něm pátrat! :-)
O tom, že k zatančení Labutího jezera nepotřebujete jedinou "baletku" vás přesvědčí tato svérázná skupina mužů, kteří si přezdívají "Ballet Trockadero" a zvládají odtančit nejedno slavné baletní dílo.


Není to dlouho, co navštívili také Českou republiku. Nečekejte však v jejich podání srdceryvný osud krásné labutě ani z Jezera, ani Umírající... Slzy vám pravda potečou, ale nikoli dojetím, nýbrž smíchem. Vše, co se může v baletu stát za nehody, u nich je na denním pořádku - zakopnutí, pád, při rozdělení skupiny do dvou zařazení se na špatnou stranu a přebíhání na tu správnou, nevybrání piruety, příliš dlouhá pirueta... Dokonce vyšlo i DVD s jejich představením z Monte Carla a opravdu stojí za to ho vidět. Doufám, že brzy znovu najdou cestu do České republiky!
O tom, že balet se dá představit i jako úžasná show, vás přesvědčí Shen Yun. Abyste je viděli naživo, máte jedinečnou příležitost v Janáčkově divadle v Brně, kam se po roce vracejí, ve dnech 19.-21. 4. Vstupenky jsou stále k dostání a je to mimořádný zážitek!!! Dojmy návštěvníků najdete v českém překladu zde.
Až si budete někdy říkat, že něco nejde, že to nemůžete zvládnout, podívejte se na toto video! Ma Li a Zhai Xiaowei si zaslouží obrovský obdiv! Zde jen doplňuji loňskou verzi jejich programu.Přeji všem pěknou neděli!!! :-)

Žádné komentáře: