úterý 9. února 2010

2x Eva Urbanová a kontroverzní Boris Godunov na prknech Janáčkova divadla


Březen v Janáčkově divadle bude měsícem velkých událostí, na které jste všichni srdečně zváni:

5. března znovu vystoupí v roli mladé Cio Cio San Csilla Boross a na tomto představení bude přítomna i komise z udělování cen Thálie! V roli Sharplesse se (mimořádně) představí pan A. Abdullayev.

8. března bude v divadle vyhlášena anketa DIVA, při které budou zveřejněni publikem nejoblíbenější pěvci a tanečníci. Součástí večera bude také vystoupení sólistů Národního divadla, mezi kterými rozhodně nebudou chybět jména, jako je Csilla Boross, Roman Janál, Peter Berger a další včetně sólistů baletního souboru.12. března se Janáčkovým divadlem poprvé po několika letech (premiéra v roce 2007) rozezní tóny Musorgského Borise Godunova v režii Ingy Levant a budou pak následovat už jen dvě poslední představení - 14. března a 16. března (dopolední představení pro školy). Věřím, že nám tato představení přinesou nevšední zážitek, už teď se můžete tešit na recenzi k jednomu z nich.


26. března nás čeká velikonoční koncert Slavné oprení modlitby, kde se můžete těšit na slavné árie a sbory z Verdiho Otella, Síly Osudu, Mascagniho Sedláka Kavalíra, Wágnerova Tanhäusera, Pucciniho Sestry Angeliky, Mozartovy Kouzelné flétny a jiných děl pod taktovkou Jana Zbavitele. Vystoupí přední sólisté NDB a hostem večera bude i paní Eva Urbanová.

27. března se můžeme těšit na další představení Verdiho Aidy tentokrát v mimořádném obsazení: Aida - Cs. Boross, Radames - M. Lehotský, Amneris - E. Urbanová, Král - L. Mlejnek, Ramfis - R. Novák a Amonasro - V. Chmelo. Za dirigentským pultem stane pan Jaroslav Kyzlink.


28. března nás čeká BALET GALA, na kterém se vedle sólistů NDB představí tanečníci ND Praha a SND Bratislava a jako hlavní hvězda večera vystoupí Igor Kolb, první sólista Mariinského divadla v Petrohradě.

30. března se bude naposledy v této sezóně hrát Eugen Onegin, kdy po pauze se do hlavní role vrací pan Vladimír Chmelo. V roli Tatiany se představí Csilla Boross, Lenského Aleš Briscein a Olgy Jana Wallingerová. Dirigovat bude opět pan Jaroslav Kyzlink.

Všechny vás zveme na kterékoli z těchto i jiných představení!
Dana Šimková a sólisté JD

2 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Leonora3:
Dano, muzete napsat, proc je Boris Godunov (na prknech Janackova divadla) kontraverzni? Je to opera, kterou jsem predtim nikdy nevidela a tak premyslim, ze se na to pujdu podivat. Dekuji.

Dana Šimková řekl(a)...

Paní Leonoro,
bohužel jsem premiérová představení neviděla, ale dost jsem o tomto představení slyšela v posledním týdnu a zde se mi do rukou dostala i zajímavá recenze http://www.opusmusicum.cz/cz/index.php?displart=ano&rok=507&id=2 (té fotky z Lazebníka s Chmelem a Vykopalovou si nevšímejte :-D). Není to vůbec klasické, nýbrž převedené do komunistického Ruska. Pokud máte přístup na Facebook, na stránkách Janáčkovy opery je bohatá fotogalerie! http://www.facebook.com/?ref=home#!/album.php?aid=149150&id=265408297125 Rozhodně se přijeďte podívat, zážitek je zaručen - ať už pozitivní, nebo negativní. Jakmile se k této inscenaci dostanu, napíšu recenzi, informaci, cokoli... (Zrovna se o něco snažím a nebudu předbíhat okolnostem, kdyby se to náhodou nepodařilo...)