úterý 19. ledna 2010

Zveřejněny nominace na cenu Thálie


Včera byly na tiskové konferenci zveřejněny nominace pro Thálii 2009. Jejich kompletní seznam najdete na stránkách: http://www.mediafax.cz/kultura/2982705-Herecka-asociace-odhalila-nominace-na-Ceny-Thalie-2009 a http://www.ct24.cz/kultura/78259-na-thalii-2009-jsou-nominovani-temer-sami-novacci/.

Zastavím se jen u operní části. Když jsem se dozvěděla, že Csilla Boross je v širší nominaci, měla jem obrovskou radost a držela jí palce v dalším postupu. Když mi bylo dnes ráno oznámeno, že je v hlavní nominaci, neskrývala jsem své nadšení. V Brně skutečně předvádí úžasné výkony a těším se, že si ji už od příštího týdne budete moci užít i v Praze!

Tady je tedy seznam nominací pro operu:


Nominace na Thálii za mimořádný jevištní výkon v opeře získaly maďarská sopranistka Csilla Boross za roli Cio-Cio-San v představení Madama Butterfly v Národním divadle v Brně, Petra Alvarez Šimková za roli Mařenky v Prodané nevěstě v Ústí nad Labem, Rafael Alvarez jako Nemorino v Donizettiho Nápoji lásky a Pavel Vančura za roli Marbuela ve Dvořákově opeře Čert a Káča v Liberci.

Slavnostní vyhlášení proběhne 20. března ve 20:00 v Národním divadle v Praze a bude vysíláno i Českou televizí v přímém přenose.

PS: Máme mezi sebou čtenáře z Ústí nad Labem a Liberce? Případně kohokoli, kdo slyšel pěvce nominované právě z těchto divadel? Nechcete nám o nich přinést krátké medailonky?

3 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Já myslel, že se v nominacích objeví i Gun-Brit Barkmin za Elinu. Nebo tam byla už minulý rok?
Dawe

Dana Šimková řekl(a)...

A nebyla letos v té širší nominaci? Tady jsou stránky Thálie, ale zmínění pouze výherci... http://www.ceny-thalie.cz/historie.php

Dana Šimková řekl(a)...

Když jsem ji hledala na netu, našla jsem, že získala cenu "Libuška", ale o Thálii nikde zmína nebyla. :-(