pátek 1. ledna 2010

Rozhovor s Dolore a Gioia (Bolestí a Radostí) v jedné osobě! :-)
Na zahájení nového roku vám přináším zcela jedinečný rozhovor s nejmladší postavou v Madama Butterfly - slečnou Terkou Strakovou (alternující s Kateřinou Valentovou) - synem Butterfly a Pinkertona. Musím říct, že bylo moc příjemné si s Terkou povídat!


Moc Tě zdravím, Terko a vítám Tě v novém roce! :-)


Taky moc zdravím a přeji vše nejlepší v novém roce!


Terko, pokud se nemýlím učíš se v baletní škole, jak jsi se dostala k baletu?

Od 3 let jsem tancovala v souboru Brněnský Valášek, asi v 5 letech jsem přešla do ZUŠ na taneční obor, ale strašně jsem chtěla dělat balet, tak jsem přestoupila do Baletní školy I. V. Psoty, kde mě nejdříve učila paní Poláčková a teď Vanda Skopalová, také chodím na balet k Sylvě Mičánkové. Za 3 týdny zkusím talentovky na konzervatoř, doufá, že mi to vyjde.


Terko, držím Ti palce!!! :-)

díky!!!!!


V jakých představeních Tě můžeme vidět?

Už tři roky v České mši vánoční a v Louskáčkovi a teď i v Madama Butterfly. Dvakrát už jsme dělali výchovný koncert pro rodiče a děti s panem dirigentem Machkem a Filharmonií Brno.


a jaké to je stát na jevišti? Máš trému?

Když jsem byla menší, asi jsem se bála, ale už jsem si zvykla, protože různých vystoupení už jsem absolvovala hodně. Teď se na každé představení moc těším!


To jsem moc ráda, že je v tom ta radost! :-) Jak probíhaly zkoušky na Butterfly? Jaké to je vystupovat v opeře?

Zkoušky byly časově hodně náročné, ale moc mě bavily!!! Určitě lepší jak sezení ve škole :-) Zkoušela jsem s Csillou, paní Wallingerovou a s panem Janálem - byli a jsou na mě moc hodní a samozřejmě s panem Nekvasilem, paní Košíkovou, s panem Brychem a s Maruškou Blažkovou. Později se přidal pan Berger a ostatní zpěváci a také moje kamarádka Kačka, která mě někdy střídá.
V opeře je to super, všichni jsou hrozně fajn! A Butterfly je krásné představení s nádhernou muzikou.


S tím krásným představením jenom souhlasím (viděla jsem zatím všechna představení). :-) Je to na Tobě vidět, že vládne i během představení pohoda. Jaká byla premiéra? Jak ses na ni těšila?

Premiera byla super, až na to, že mě Csilla zapomněla na děkovačce nad orchestřištěm, ale já jsem se vnutila...:-). Nemohla jsem ani dospat, jak jsem se těšila.
Během představení je pohoda a občas legrace.
(Na konci představení Butterfly zaváže synovi oči šátkem a pošlu ho hrát si. Po její smrti vbíhá na jeviště Pinkerton a odnáší syna i s "panenkou" z jeviště na bok nad orchestřiště, syna tam nechá stát a odchází jen s panenkou.)


Já jsem si říkala, že Tě tam nějak zapomněli... :-) Když Ti omotá ten šátek kolem očí - je průsvitný? Vidíš něco?


Ano je průsvitný a Csilla mně to vždy zaváže trošku nad oči, takže vidím i spodem.
Ještě k premiéře - všichni mě moc povzbuzovali a přáli štěstí a také jsem dostala krásné dárečky - to bylo prima.


Cos dostala, smím-li se zeptat? :-)

Několik krásných kytiček, spoustu sladkostí - čokoládu Geisha, hodně různých motýlků, od Csilly veliké barvičky na sklo a vlastnoručně nakresleného motýla, který mi teď zdobí pokojíček. Od rodičů řetízek s čtyřlístkem pro štěstí.


To jsou skvělé dárky!!! :-) Nádhera! Ještě poslední otázka k Butterfly, je nějaká scéna, kterou máš nejraději?

Ano, nejraději mám "Tu tu piccolo", protože to s Csillou i paní Kohútkovou úplně prožíváme, potom také když se ke mně sklání pan Janál a říká, že se o mně tatínek dozví. I závěr když si mě odnáší pan Berger.


Musím říct, žes řekla všechny scény, které mám nejraději! :-) Jaká představení Tě čekají do budoucna?

Příští týden Butterfly a poslední Louskáček. Potom prý další výchovný koncert s panem Machkem a nějaké baletní soutěže. A dál se uvidí...


Tak na Butterfly se rozhodně uvidíme :-)! Umíš zpívat, nebo na něco hrát?

Chodím 4. rokem do ZUŠ na klavír, zpívat snad také umím, když si mne vybrala paní Maťašová do Dětského sboru Brno, ale už tam nechodím, nedalo se vše stíhat, balet mám čtyřikrát týdně.


Zpívat operu Tě zatím neláká? :-D

To víte že láká, ale víc mne baví balet. Paní Wallingerová to za mne vyřešila, prý mám být do třiceti baletka a potom zpěvačka...ha ha


To je skvělý nápad! :-) Chodíš do divadla i na jiná představení, než jsou ta Tvoje? :-) (krom toho, že Tě čeká Onegin)

Naposledy jsem byla před dvěma dny na Romeovi a Julii, do divadla chodíme hodně.
Balety jsem viděla asi všechny co se v Brně uvádí.


:-) Tak to jsme se tam předevčírem minuly, také jsem tam byla! A na opery se jdeš podívat?

Zatím jsem byla na Prodané nevěstě a minule na Butterfly.


Terko, já Ti moc děkuju za rozhovor, ať se Ti daří, za tři týdny určitě budu držet palce na zkouškách a 8. se na tebe budu těšit v divadle! :-)

4 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Leonora3:
Mila Terezko,
at se ti vsechny sny v budoucnosti splni!
Moje dcera taky ve tvem veku (snad mladsi)delala v opere synacka v Butterfly, pozdeji hrala na fletnu,kytaru, klavir, zpivala ve sboru a nakonec... skoncila v molekularni biologii (maminka ti vysvetli, co to). Ale laska k opere, baletu a hudbe ji zustala.

Anonymní řekl(a)...

Chtěla bych Terezku pozdravit a pochválit ji, že je moc šikovná, profesionál. Od první zkoušky jsme všichni věděli, že je na ni spolehnutí a projevuje se to při každém představení když přesně dodržuje režii a krásně hraje svou roli. Moc tě zdraví tvá Suzuki. :)

Anonymní řekl(a)...

Tak toto se tedy povedlo! překrásný rozhovor, úžasný nápad, úžasná Terezka! Hodně štěstí přejeme.
Vackovi, Plzeň

Dana Šimková řekl(a)...

Mám vynikající zprávu - Terezka byla přijata na brněnskou konzervatoř - takže nejen operní, ale i baletní sny se plní! :-D