čtvrtek 26. listopadu 2009

Zahájení nové sezony v La Scale v přímém přenosu 7.12.2009

Milovníci opery by si určitě neměli nechat ujít příležitost vidět v přímém přenosu zahajovací představení nové operní sezony v La Scale. Pro ty, kteří nemají možnost operu vidět v kině, se nabízí jako alternativa televizní přenos na stanici ARTE, který začíná 7.12.ve 20.45 hod.

Sedmý prosinec je svátkem svatého Ambrosia, patrona Milána, a v tento den je tradičně v La Scale zahajována nová operní sezona. Letos bude uvedena nová inscenace opery Carmen v režii Emmy Dantes, nejvýznamnější představitelky italského avantgardního divadla. Carmen je její první operní režií, je také autorkou návrhů kostýmů. Můžeme se těšit na skutečně hvězdné obsazení představiteli mladé pěvecké generace. Jonas Kaufmann vystoupí v roli Dona Josého – poprvé zpíval tuto roli v r. 2006 v Londýně a v roce 2010 ji bude zpívat v Metropolitní opeře v New Yorku a v Mnichově. Jako Escamillo se představí uruguayský basbarytonista Erwin Schrott, v roli Carmen vystoupí mladá gruzínská mezzosopranistka Anita Rachvelishvili a jako Michaela italská sopranistka Adriana Damata. Dirigovat bude maestro Daniel Barenboim.

Netušila jsem, že vůbec někdy budu mít možnost „být při tom“ a zažít, i když jen jako divák v kině, zahajovací představení v La Scale. Takže velké díky organizátorům přenosů, že nám tuto možnost dávají. Po dnešní Traviatě musím říci, že prostředí v pražském kině Palace Cinemas Slovanský dům je pro operní přenosy velmi příjemné, zvuk i obraz ve výborné kvalitě, takže už se těším na další operní a baletní večery.

3 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Díky za článek i zajímavosti v něm.Další přenosy velmi vítám a těším se na ně.Carmen vypadá podle obsazení i pana dirigenta moc slibně.
Ve Špalíčku v Brně na Traviatě bylo žalostně málo lidí,chtělo by to větší propagaci.Zvukaři mírně "přepískli"zvuk,forte a fortissima ve sborech rezonovala až do nepříjemných zvuků.Jinak představení bylo krásné,těším se na další.

Anonymní řekl(a)...

Zdravím všechny na operasderam. Nevíte, zda bude ve Slovanském domě i Il trovatore 22.12.? Vzhledem k tomu, že mám lístky na toto datum na činohru, nevím, zda je vyměnit.

Radek řekl(a)...

Všimli jste si, že v Palace Cinemas začíná přímý přenos z La Scaly v 18.00 hodin a na stanici Arte ve 20.45? Pravdu mají v Palace Cinemas, protože podle La Scaly začíná představení v 18.00 hodin.