pondělí 9. listopadu 2009

Kdybyste nemohli usnout...

Budeme mít teď hodně dlouhou pauzu, než uvidíme další přenos z MET. Ale, abychom se přenesli aspoň poslechově do hlediště této Opery, nabízí se nám hned několik variant:

Začnu od té dražší
MEt má vlastní rádio Sirius, které je placené, a kde od rána do večera hrají různá představení včetně přímých přenosů (ty jsou téměř každý den), takže kdyby se vám nechtělo v noci spát a měli jste pár dolarů navíc, ve 2 ráno začíná představení. :-)
Přehled přenosů najdete vypsaný přími v kalendáří MET http://www.metoperafamily.org/metopera/season/calendar.aspx označeny jsou jako SIRIUS XM Live Broadcast.

Mnohem levnější verze (ne ovšem každý den, ale asi 2x týdně) jsou přenosy přes RealPlayer. Tento program si můžete zdarma stáhnout z internetu a je na něm i možnost nahrávky zvuku, takže kdybyste věděli, že to nedoposloucháte do konce, můžete si představení nahrát. :-) Tyto přenosy jsou označeny jako Listen Live a většinou naskočí přenos už 15 minut před začátkem. Přestávky jsou zaplněny zajímavými rozhovory, soutěžemi... patří sem i přenosy ze sobotních odpoledních představení (takže i přímé přenosy, které vidíme na plátně). Kdo se nedostane do kina, může alespoň poslouchat. :-)

Třetí variantou, kdyby vám nefungoval RealPlayer, jsou tzv. "Saturday matinee broadcasts". Začínají až 12. 12. Pucciniho Tritticem s docela dobrým obsazením. Tyto přenosy vysílá newyorské rádio WQXR přímo na svých stránkách, nebo pokud máte program Screamer Radio, dá se to chytnout většinou i tam (občas to nenaskočí... :-( ).

Tyto přenosy trvají ještě o týden déle, než přenosy do kin a zakončí se Bergovou Lulu.

Bezpochyby i Český Rozhlas 3 Vltava nás pozve nejednou do MET, takže, kdo třeba nevládne moc dobře angličtinou, může v některých večerech poslouchat i českou verzi. Loni jsem poslouchala Rusalku i z WQXR i z Vltavy a výhodou bylo, že se zvukově nepřekrývaly, takže, když se mi líbila nějaká árie a za ní byl dlouhý potlesk, mohla jsem si její část poslechnout ještě jednou :-D. Rozdím byl asi 3-5 minut a, jestli si to dobře pamatuji, Vltava vysílala dřív, než NY. :-)

Žádné komentáře: