středa 2. září 2009

Vítám Vás v nové sezóně!

Zdravím všechny operní nadšence - začátečníky i pokročilé, kolegy z Blogu i jeho čtenáře!

Skončily nám letní prázdniny a, co je hlavní, skončily prázdniny divadel a opět se po - pro někoho nekonečné (např. pro mě! :-D)- pauze otevírají brány a hlediště pro kulturumilující publikum. I my zde na Blogu jsme měli tak trochu prázdniny, doufám, že jste si užili příjemnou dovolenou, že jste navštívili nějaký koncert, festival... a že nám o všem popovídáte!

Informace pro dosud nepublikující čtenáře - pokud byste se sami chtěli aktivně zapojit do dění našeho Blogu, kontaktujte mě na mailu aychend@seznam.cz - poradím Vám, jak psát články, vkládat fotografie... Moc rádi uvítáme mezi sebou další nadšence!

Tímto Vás ještě jednou všechny vítám v nové sezóně a těším se na Vaše zážitky a postřehy z koncertů, recitálů a představení! Nevím, jak Vy, ale já asi nebudu vědět, kam jít dříve na operu :-).

Vaše Dana Šimková

2 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Leonora3 :
Dano a ostatni, kteri cestujete do Vidne do Staatsoper autem.

Neni pravda, ze parkovani ve Vidni
v postrannich ulickach je zdarma (to snad dnes jiz neni nikde.) Musite mit kartu, ktera se kupuje v trafice. Parkovani zdarma je pouze v sobotu, v nedeli a (myslim) od 8 hod.vecer.
Pro navstevniky opery, kteri prijizdeji autem v pracovny den, je tu vsak jedna super vymozenost: totiz parkovat v podzemnich garazich na Mahlerstrasse, musite si vsak orazit parkovaci listek v satnach opery (podoba se to asi tomu, co je u nas v hrom. doprave). Za 8 hodin parkovani zaplatite pouze 6 Euro, co je skutecne minimum oproti bezne hodinove sazbe. Nesplette si garaze, pred Staatsoper (oproti prodejne CDs Arkadii) se v garazich plati 8 Euro za hodinu (pokud se dobre pamatuji, za Ariadnu jsme platili 26 Euro, jeste ze to nebyl Tristan!). Tato vymozenost je pouze na Mahlerstrasse, coz je pres ulici!

Hezke zazitky ve Vidni a referujte!
Leonora

bianca řekl(a)...

Leonoro, to je báječný typ, moc děkuji. Většinou sice jezdím do Vídně přes víkend, takže vždy někde to místečno na ulici najdu, ale v příští sezoně tam určitě budou i nějaké všední dny.