pondělí 21. září 2009

Seznamte se, prosím, Guglielmo Callegari, tenor


Pan Jiří Hájek, čtenář našeho Blogu, mi před několika dny napsal, že se seznámil se zajímavým a po stránce pěvecké velmi nadaným mladým italským pěvcem Guglielmem Callegarim. Velmi rád by nám tohoto tenoristu také představil, proto Vám zde společně předkládáme krátký medailonek a odkaz na pěvcovy stránky.

Mohu vás všechny už předem pozvat na rozhovor s tímto pěvcem, který bychom rádi v brzké době uskutečnili!


36 let, Treviso, Itálie
Guglielmo Callegari započal se studiem zpěvu v r. 1998 pod vedením Enrica Rinalda. Zásadním mezníkem v jeho pěveckém vývoji bylo setkání s mistrem Romano Romou, který ho doporučil na přední konzervatoř Agostina Steffaniho v Castelfranco Veneto, kde pokračoval ve studiu u profesorky Cristiny Mantesové, a doplňkově u pianisty Enza Ferrary.


Následovala první veřejná vystoupení na operních scénách ve vedlejších rolích Ruize ve Verdiho Trubadůru a Spolety v Pucciniho Tosce, jejichž úspěch u publika mladému pěvci umožnil v r. 2007 vystoupit v titulní roli bohatýra Conciniho v opeře Marescialla d´Ancre od Alessandra Ninniho v Trentu. S velkým úspěchem se setkalo i následné nastudování titulní role malíře Cavaradossiho z Pucciniho Toscy. V současné době do jeho repertoáru přibyla role Pinkertona z Pucciniho Madame Butterfly a Ismaela z Verdiho Nabucca.

Pěvec vystoupil též též již na řadě koncertů doma i v zahraničí – zejména ve Švýcarsku a Polsku. 27. dubna 2009 byl pozván jako jeden z čestných hostů k učinkování na slavnostním galakoncertu v římském Teatro dell Angelo, který byl živě vysílán italskou televizí.


23.8.2009 ho mělo poprvé možnost uslyšet i české publikum, v koncertu duchovní hudby v třebíčském chrámu sv. Martina. Tenor byl vřelým přijetím u posluchačů, kteří se s ním po závěrečném přídavku loučili bouřlivým potleskem ve stoje, velmi potěšen a jistě do naší republiky rád znovu zavítá.

http://guglielmocallegari.myblog.it/

Pokud se tedy opravdu podaří a koncert se v České Republice uskuteční, jste samozřejmě všichni zváni!

Jiří Hájek, Dana Šimková

1 komentář:

bianca řekl(a)...

Je vždycky zajímavé sledovat počátky něčí pěvecké kariéry, věřím, že se podaří rozhovor.