pátek 10. července 2009

Poslední Onegin v Praze v této sezóně!!!

11. 2. 2010 se od 19 hodin v Národním divadle v Praze uskuteční poslední repríza Eugena Onegina v této sezoně! V hlavních rolích se představí Roman Janál, Wioletta Chodowicz, Kateřina Jalovcová, Valentin Prolat a Miloslav Podskalský.


Obě nejslavnější Čajkovského opery, Evžen Oněgin i Piková dáma, jsou inspirovány velmi intimně laděnými Puškinovými díly, založenými na subtilních detailech a skvělých vypravěčských postupech. Pod zdáním banality příběhu o neopětované lásce Taťány k Oněginovi se skrývá ...věčné téma lidské osamělosti, konflikt jedinečnosti a uniformity, ideálů a rezignace. To vše je prodchnuto Čajkovského brilantní, strhující a emotivně naléhavou hudbou. Operní zpracování Evžena Oněgina není pouhým sledem líbivých melodií, nýbrž psychologickou studií plnou drobných nuancí, v mnohém blízkou stylu činoher A. P. Čechova, Čajkovského mladšího současníka.


Za dirigentský pult Národního divadla se opět vrací špičkový americký dirigent John Fiore, který v Národním divadle exceloval již při uvedení Wagnerova Prstenu Nibelungova (2005) a Pucciniho opery La fanciulla del West (2007). Režie se ujal rumunsko-americký režisér, žák Petera Brooka, Andrei Serban.

Žádné komentáře: