neděle 17. května 2009

Návštěvnost stránek Opera dream...

Dovolte mi dnes krátce pár nedělních slov k návštěvnosti našeho blogu Opera dream.

S velkou radostí sleduji vývoj toho, jakým způsobem se měsíc po měsíci a týden po týdnu zvyšuje. Tento týden je zcela rekordní, plný plyn jakoby všemu dal den, kdy vyšel rozhovor s Juandem Diegem Florézem, který tak skvěle připravila Blanka. Čtenost rozhovoru tohoto tenoristy, který včera vystopil na Pražském jaru byl pak v pondělí překonán rozhovorem s Marcellem Giordanim, tohoto tenoristu následně ve středu překonala Martina Janková. V těsném závěsu jsou pak příspěvky úterní (recenze DVD od Marci a Macbeth od Dany), vrcholu návštěvnosti dle počtu unikátních IP adres pak včera dosáhl Vít svou recenzí na Rusalku v Národním divadle.

Dle statistik na nás nechodí jen pravidelní čtenáři. Čím dál více se k nám prvotní čtenáři dostávají z vyhledávačů typu Seznam či Centrum, padá k nám již dost mezinárodních čtenářů, zejména pak ze slovenského, maďarského a francouzského googlu.
Již jsem objevil i dost stránek, které si k sobě umisťují odkazy na náš blog, z posledních jmenuji například stránky Jonase Kaufmanna (neoficiální ale dle mnohých lepší než ty oficiální).

Již jsem se zmínil, že link na rozhovor pro náš blog na své stránky dal tenorista Lawrence Brownlee, za dva týdny to udělá i Joyce DiDonato, s kterou do té doby rozhovor přineseme. Máte se nač těšit, myslím, že se moc povedl! Dále pak můžu jmenovat Duo Morpheus, Jitku Hosprovou, několik blogů, zabývajících se hudbou, atd. Snad se jednou dopracujeme k naplnění operního snu. Pokud jsme v tomto týdnu na průměru 130 unikátních IP adres denně, je mým cílem do konce roku hodnota 300, do poloviny roku příštího hodnota 500 návštěvníků denně. Dopomáhat nám k tomu může každý z vás, líbíme-li se vám, šiřte naše jméno, děkujeme!

Čtenost našich stránek není možné v žádném případě měřit tím, kolik čtenářů zanechá nějaký svůj komentář. Zcela jasně to dokazuje právě tento týden.

Náš blog je otevřený všem umělcům od těch nejmladších a neznámých po již zkušené a věhlasné a všem tématům, které nás zajímají, tedy od komorní hudby přes balet po symfonickou hudbu a operu. Víte o někom (a nemusí to být jen operní pěvec, ale i instrumentalista, dirigent, komorní soubor, organizace, orchestr, skladatel,...), kdo by si zasloužil pozornost a my se mu zatím nevěnovali? Seznamte nás s ním prostřednictvím recenze, medailonku či rozhovoru. Nechť se stále hlásí každý, kdo má rád hudbu, které se věnujeme a chtěl by se s námi o zážitky a emoce z ní podělit.

4 komentáře:

vdv@seznam.cz řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.
Anonymní řekl(a)...

Jak to tak vidim,pan Cikanek by mel mit vetsi cit pro dulezita manazerska rozhodnuti,spoluprace s vasimi bajecnymi strankami mohla byt velmi plodna a i pro nej nadmiru uzitecna. Zvlastni pristup,ale nevadi,natolik uz se to rozjelo! Moc vam vsem fandim,vzniklo neco,co nema srovnani!
A je trochu skoda,ze je to vnimano jako blog. Ja to vidim jako plnohodnotny internetovy casopis! Vzdyt se podivejme na obsah,jeho pestrost je zkratka paradni a kvalita vytecna.
Jak zminil pan AB jinde,slusela by tomu domena www.operadream.cz.
A chci se zeptat,jaka byla cesta k tomuto nazvu? Moc se mi libi!
Jindra

Anonymní řekl(a)...

Dobrý den Jindro,

Blog je něco unikátního, co přinesl virtuální svět do našich životů. Umožňuje komunikovat, debatovat, diskutovat, vyjadřovat svobodně názory a sdělovat je ostatním kdykoliv a kdekoliv bez omezení časem a prostorem. Z tohoto pohledu a z mnoha jiných praktických důvodů tyto stránky, za které patří dík zejména Operadream, vznikly. Cesta k samostatné doméně, která je řekněme s nadsázkou "profesionální" už určitě začala a bude záležet jen na vás čtenářích, jak daleko se na této cestě dostaneme. Všechno má svůj vývoj a tak nespěchejme, pracujme společně dál a postupnými kroky budujme tuhle platformu jako internetový časopis, jak Jindra trefně napsala (co na tom, že zadáváme do vyhledávače slovo blogspot :-). Je nutné říct, že za těmito stránkami nestojí žádná profesionální skupina ani lobby, že nejsou nikterak finančně podporovány a tak není úplně jednoduché ihned "přecvaknout" do regulérního webowského režimu, který je náročnější na prostředky, správu, čas a koncepci. Všechno prostě má svůj čas. Tak vydržte!

Doufám, že se mnou Operadream souhlasí :-)

operadream@centrum.cz řekl(a)...

AB: Mr.Opera dream samozřejmě souhlasí:-).
Doména operadream by byla skvělá, problém by ale byl v tom, že by po přesunu nefungovaly odkazy na již publikované věci z jiných stránek, o kterých se zmiňuji... Netuším, jak by se to dalo vyřešit.
A k názvu Opera dream. No, měl jsem asi 100 nápadů, ale lecos už bylo obsazené. Asi 10x jsem to i před finálním rozhodnutím změnil...až padlo Opera dream, čemuž jsem se sám nejprve bránil, protože jsem nechtěl, aby to znělo moc "komerčně, populárně" či jednoduše... Na druhou stranu tam muselo být slovo opera...a slovo dream každý zná a ví, co je...zapamatovat se to dá také lehce. No, už se toho nezbavíme:-).
Jindro, velké díky za vaše slova.