středa 15. dubna 2009

Výlet do Vídně

Zdravím všechny z daleka široka! :-)

Mám takový návrh na výlet do Vídně za operou 11. a 12. května. 11. hrají Traviatu s Netrebkovou a Callejou, diriguje Armiliato a 12. Toscu s Curou. Ráda bych absolvovala oba dva dny, když to nepůjde, alespoň jeden z nich. Volím místa na stání. Četla jsem zprávu od Tantrise, že se chystá na Traviatu - na který den? Ještě někdo psal o Traviatě - jen v jiném obsazení... kdo jste to byli a na kdy?

Je někdo, kdo se na tato představení chystá jet? Byly by (zatím) dvě zájemkyně nasedající v Brně. Zatím nemáme auto, ani řidiče... Plánovala bych to s přespáním z 11. na 12. a 12. pak po představení jet domů. Samozřejmě lákám všechny, kdokoli by měl zájem, napište se mi do komentáře - kdo, odkud, který den, auto ANO/NE. :-)

Dana Šimková, Brno, 11. a 12. 5., auto NE

8 komentářů:

Tantris1978 řekl(a)...

Milá Dano,
do Vídně jedeme 9.5. na Schiffa v Musikvereinu, 10. jdeme na Hoffmanky do Volksoper (Wagnera neodstojím), 11. Traviatou. Jedeme vlakem, neb nevlastním vůdčí list, tak Vám asi nepomohu.

operadream@centrum.cz řekl(a)...

Čím to je, že už několíkátý milovník opery nevlastní vůdčí list? :-)))

Tantris1978 řekl(a)...

Že bychom byli tak nepraktičtí? Nepoužitelní? (A to jsem netušil, že nás je víc... :-))

Dana Šimková řekl(a)...

Já si snad udělám rychlokurz na řidičák! :-) Vlakem? Tantrisi, jak se dostanete domů? Víte o nějakém výhodném spoji, nebo zůstáváte přes noc ve Vídni?

Dana Šimková řekl(a)...

Přátelé, nechci nic zakřiknout, ale možná mám auto i s řidičem!!! :-) Vyjíždělo by se z Brna. Chtěl by se někdo v případě zajištěné dopravy přidat? Máme ještě 2 místa! Nejsou jistá zatím obě představení, pondělí vypadá hodně nadějně, úterý se ještě zjistí...

Tantris1978 řekl(a)...

Zůstávám ve Vídni na několik nocí, mám naštětsí azyl u své tety, ročník 1917, která měla předplatné ještě do "staré" Státní, pořád chodí, dlouze pak debatujeme o tom, kdo co viděl za poslední dobu, pak se rozpovídá, jaké to bylo kdysi ve Vídni, Bayreuthu, Salzburgu...

Dana Šimková řekl(a)...

Tantrisi, takovou tetu bych občas potřebovala půjčit!!! :-D - ne jen na ten azyl, ale na to povídání!

Pepa řekl(a)...

Jak se tak dívám, máme všichni podobný problém... Já sice řidičák mám, ale aktivní řidič rozhodně nejsem, alespoň ne do té míry, abych se vydal do Vídně :-)

Z Vídně většinou jezdíme do Bratislavy vlakem a potom autobusem do Prahy. Na místě jsme kolem páté hodiny ranní následujícího dne, ale dostat se do Brna je v tomto směru o něco jednodušší a kratší.