sobota 25. dubna 2009

Nový RING v MET v roce 2012

Starý metropolitní Ring Otto Schenka je minulostí, respektive právě v těchto okamžicích se v MET hraje jedno z jeho úplně posledních představení, závěrečná část celé tetralogie Soumrak bohů (obsazení : James Levine - Katarina Dalayman, Margaret Jane Wray, Yvonne Naef, Christian Franz, Iain Paterson, John Tomlinson). Dá se říci, že zcela náhodou si já přibližně za hodinu sednu k Valkýře, která je záznamem této inscenace na DVD od Deutsche Grammophon z roku 1990. Včera jsem sledoval Zlato rýna, James Morris jako Wotan mi přijde absolutně fenomenální!
V novém Ringu Jamese Morrise nahradí Bryn Terfel. Zajímavostí je, že se v nové inscenaci v roli Siegmunda objeví Jonas Kaufmann! Režie se ujímá (nám známý z Faustova prokletí s Marcellem Giordanim z přímého přenosu z MET) režisér Robert Lepage. Více v angličtině na obrázku přebraném ze stránek MET, který se vám zvětší po rozkliknutí.


P.S.: Vzkaz pro Víta, sežeň, prosím, lístky, asi by to chtělo už teď.

Obdivovatele výše zmiňovaného německého tenoristy Jonase Kaufmanna informuji o novém přírůstku v jeho diskografii! Doprovod má tento pěvec na dané nahrávce vskutku luxusní, co říkáte?

7 komentářů:

Pepa řekl(a)...

Ne tak docela, starý Prsten v MET ještě minulostí není. V příštích dvou týdnech se "otočí" ještě dvakrát, takže úplně poslední představení Soumraku bohů bude přesně za dva týdny, tj. 9. 5. :-)

operadream@centrum.cz řekl(a)...

Pravda pravdoucí, teď na to koukám, díky! Opravuji v textu:-)

Marci řekl(a)...

Na toho Kaufmanna už se strašně těším, už aby to vyšlo! A má to promo k desce vtipné, že?

Marta řekl(a)...

Bravo,Jonas!!! už je u mne "zabydlený". Promo přímo skvělé.Obdivuhodně vyzrálý talent.A k tomu Abbado-můj bůh.Zbožňuji ho od okamžiku,kdy začal na mně volat ve Flotowě arii:Ach so fromm..../:Martha:/

Anonymní řekl(a)...

23.dubna zaskočil nám známý J.Keenan za indisponovaného Levine ve Zlatě Rýna v MET!!!

operadream@centrum.cz řekl(a)...

Marci: promo je dokonalé:-)), Caspar David Friedrich a jeho poutník by se opravdu divili:-).
Marto, ta árie o Vás je skutečné nádherná, jaký to je pocit, když o Vás někdo takto zpívá?

Marta řekl(a)...

Je to krásná satisfakce,procítěně ji pro mne zpívá i Villazon,ale ve zmíněném Jonasovi nacházím zcela něco nového-měla jsem štěstí, že tu první ...noc se CD dalo přehrát-teď to blokli jak Decca,tak WEB ,neb se stránky upravují.
Na MEZZU právě diriguje ABBADO Beeth.-zítra další dávka,ale budu na Nicole Cabell...krásný večer!M.