úterý 21. dubna 2009

Kate Royal - "lepší" než Renée Fleming?


Z Kate Royal jsem nadšen, cítíte to stejně? Toto vám doporučuji poslechnout a zhlédnout celé. Bude to nová skvělá Rusalka které tato role sedne lépe než Renée Fleming? S výslovností je minimálně o několik tříd výše. Tedy dle mého názoru.

5 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

Dle ukázky skutečně zdá se! Mirek

Vlasta řekl(a)...

Nádherný hlas!
Žasnu, kolik špičkových hlasů po světě zpívá!
Ta krátká ukázka z Rusalky nastiňuje, že to může být úžasná Rusalka !
I ta čeština je krásná.

Anonymní řekl(a)...

Přijede na závěrečný koncert do Litomyšle místo Annette Dasch, která je nemocná.

anna20 řekl(a)...

Myslím, že jsem měla obrovské štěstí.Dostala jsem velký DAR-slyšela jsem zpívat Kate Royal v Litomyšli na závěrečném galakoncertu. Seděla jsem v první řadě - vzdálenost mezi námi asi 5 metrů.
Troufám si říci, že to byl bezkonkurenčně nejlepší kulturní zážitek mého života!
Slova k vyjádření nestačí...
Nádherná bytost,charismatická, přirozený, milý projev. Zvučný,ale jemný lyrický hlas, od prvních tónů lahodící uchu.Úžasný a důvěryhodný herecký projev. Dokázala se velmi rychle herecky, emočně i hlasově ponořit do role, kterou právě zpívala. Když dozpívala příslušnou árii, rychle se transformovala do své "civilní pozice. Ten rozdíl poloh byl velmi markantní. Mezi jednotlivými rolemi i "civilem". Nejen excelentní zpěvačka, ale i skvělá herečka.
Byla jasně cítit rezonance Kate, dirigenta Jakuba Hrůši i celého orchestru s publikem. Bylo zřejmé, jak se vzájemně motivují, skladbu od skladby, k "lepšímu" výkonu.
Takové nadšení všech aktérů na jevišti jsem opravdu nikdy nezažila. Dojemné byly i uznalé i "užaslé" pohledy mužského osazenstva orchestru i pana dirigenta na paní Royal.
Můj obdiv k ní je ještě umocněn tím, že zpívala jako záskok a byla v pokročilejším stupni těhotenství.To jí jistě přidávalo na sympatiích publika i na barvě hlasu.Moc jí slušelo. Pro pěvecký výkon je ale takové těhotenství handicapem pro vysoký stav bránice a sníženou plicní kapacitu. Na výkonu to však ani v nejmenším nebylo znát! Musela to být v této situaci obrovská dřina zpívat s takovou lehkostí!
Nebudu zde vypisovat, co přesně paní Kate zpívala, itinerář je na www.smetanovalitomysl.cz.
To nejlepší ale přišlo skutečně až nakonec. ČESKY naprosto bezchybně /včetně "ř"/ zazpívaná árie Rusalky "Měsíčku na nebi hlubokém". To bylo úžasné!
Myslím, že málokdo v hledišti neplakal dojetím. Měla jsem co dělat, abych "to zvládla". Závěrečný potlesk vstoje nebral konce.
Jsem šťasná, že jsem mohla být "při tom".
Vyšla hvězda! Ještě o ní a OD NÍ hodně uslyšíme! Cítím, že to bude nejlepší Rusalka všech dob!
/Shodou okolností jsem pár dnů předtím v Litomyšli viděla Rusalku Národního divadla se slovenskou pěvkyní Marií Haan. Líbila se mi, ale srovnat se ty árie nedají...Ať mi p. Haan odpustí./
Držím paní Kate Royal pěsti do všeho jejího dalšího konání, má toho hodně před sebou, ale nejblíže jsou jistě její radosti maminky. Ať vše zvládne ne zdraví!!!
JS

Anonymní řekl(a)...

Dobrý den, opožděně se chci připojit ke chvále. Její nahrávky jsou úžasné, v Litomyšli byla nepřekonatelná. Lucie