středa 29. dubna 2009

Jak se vám líbila Nicole CABELL?


Podělte se s ostatními o dojmy z koncertu! Jak se vám líbil její Mozart, Rosina či přídavková Rusalka? Je Smetanova síň Obecního domu vhodným místem pro Aleše Jenise? Z koncertů, které jsme dosud v Obecním domě slyšeli, byl tento nejlepší nebo předešlé nepřekonal?

7 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

Byla skvělá, to určitě, Garanča či Frittoli ale určitě zanechali větší dojem a zážitek.
Moc jí to slušelo, ani si nemusela o pauze převléct šaty!
L.

Anonymní řekl(a)...

Koncert se mi i celé mé rodině líbil a to opravdu velmi. Cabell byla výtečná v Mozartovi i v Rusalce, nebylo zde slabého místa. Jenis je dobrý ale mnohem lépe by vyzněl v Rudolfinu.
Tak a těšíme se na Graves.
Mirek

operadream@centrum.cz řekl(a)...

Marto,pošli mi na sebe mail, ať Ti můžu poslat fotku s Cabell. Nějak se mi ho nedaří najít:-).

bianca řekl(a)...

Nicol Cabell se mi moc líbila, nejvíc asi v Mozartovi a Rossinim, a pak mě naprosto nadchla přednesem árie Měsíčku na nebi hlubokém z Rusalky. Pochybuji, že by ji měla ve svém repertoáru, spíš si ji nastudovala specielně pro Prahu, není to krásné ? Hlas Aleše Jenise mi připadal dost slabý, často ho nebylo slyšet, i když dirigent Ivan Repušič vedl orchestr velmi citlivě. Nemá náhodou bratra Dalibora ? Nebo je to jen shoda jmen ? Toho jsem zažila v r. 2005 v Pesaru jako Figara v Lazebníkovi a byl naprosto skvělý!!!

radames řekl(a)...

Nejlepší byla asi jako Hraběnka z Figarky, výška na závěr byla skvostná. Rosina (mladší hraběnka) se taky povedla, překvapilo mě, jak bohatě zdobila. Velmi solidní technika, ale hlavně krásný a znělý hlas. Rusalka byla velmi sympatická, to rozhodně.
Jenis pojímal své postavy charismaticky a taky je dobře hrál, ale proti orchestru se prosazoval poměrně obtížně a občas nepříjemně křápnul. Ale myslím, že dirigent nechal doprovázet příliš nahlas. Aby nebyl pěvec slyšet v Mozartovi a Rossinim, to je dost divné(dokonce i Cabell, jejíž hlas se sálem nesl mnohem lépe, se místy ve zvuku orchestru ztrácela, a to určitě ne svou vinou). Až na tu přílišnou hlasitost hrál ale orchestr velmi slušně, třeba v árii Valentina z Fausta se mi i velmi líbila některá tempa(na závěr úpěnlivé prosby k Bohu nechal Repušič zpomalit více než bývá obvyklé a nechal tak vyznít patos tohoto místa).

Celkově krásný večer, i když vystupovat po takových událostech, jako byla Frittoli a Terfel, není dvakrát vděčné.

Pepa řekl(a)...

Nicole Cabell mě zaujala nejen nádhernou vřelostí a barvou hlasu či vynikající pěveckou technikou, ale i mimořádnou schopností vtisknout každému z předvedených čísel punc jedinečnosti. Vzpomenu-li si na její árii Hraběnky z Figarovy svatby, Rosinino vzletné "Una voce poco fa" či úryvek z Massenetovy Manon, o famózní Rusalce nemluvě, vybaví se mi nejen mimořádně citlivé a fundované podání, ale i obrovský potenciál, kterým tato mladá pěvkyně disponuje. Jsem zvědav, jakým směrem bude dále rozvíjet svůj repertoár. V každém případě nádherný a na poslech velmi příjemný hlas, který nesází na vokální exhibicionismus, ale na svoji přirozenou krásu a jímavost.

operadream@centrum.cz řekl(a)...

Koncert byl skvělý, Nicole opravdu pěvkyní budoucnosti! Trochu bych uvítal, kdyby jí byl dán větší prostor. Aleš Jenis opravdu vůbec nebyl slyšet, této koncertní síni by se měl dle mého názoru vyhnout. Rusalka byla třešničkou na dortu.
Blanko, ano, Aleš Jenis je bratrem Dalibora Jenise.