čtvrtek 2. dubna 2009

Autogramy - tentokrát s hádankou

Pepa, jeden z našich milých čtenářů, mi zaslal sadu nádherných fotek a autogramů. Napadlo mě, udělat z nich pro ostatní čtenáře hádanku. Takže očekávám týmovou práci a identifikaci každého z 29 autogramů. Do toho a půl je hotovo, něco je jednoduchoučké něco bude možná oříškem, ale věřím, že si s tím poradíte. Příjemnou zábavu a velké poděkování Pepovi, těšíme se na další!
Výzva pro ostatní, podělte se i Vy o Vaše cenné úlovky.

1 - Katarina Dalayman


2 - Michele Crider


3 - Agnes Baltsa


4 - Deborah Voigt


5 - Waltraud Meier, Deborah Voigt


6 - Soňa Červená


7 - José Cura


8 - Ben Heppner


9 - Johan Botha


10 - Deborah Voigt


11 - Deborah Voigt


12 - Eva Urbanová


13 - Anja Silja


14 - Anja Silja


15 - Deborah Polaski


16 - Waltraud Meier


17 - Waltraud Meier


18 - Magdalena Kožená


19 - Magdalena Kožená


20 - Ildiko Komlósi


21 - Edita Gruberová


22 - Edita Gruberová


23 - Angela Gheorghiu


24 - Barbara Frittoli


25 - Barbara Frittoli


26 - Angela Gheorghiu, Neil Shicoff


27 - Marina Domashenko


28 - Michelle DeYoung


29 - Gabriele Beňačková

26 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

Hned první netuším, kdo je...
Jan

Dana Šimková řekl(a)...

Hm... tak 5, 6, 8, 10, 11, 18, 19, 22, 23 a 29 poznám = rozluštím... zbytek bych poslala ke grafologovi! :-D Dorbý nápad!!!

radames řekl(a)...

Tu Salome ve jsem ve Vídni taky viděl a byla výborná, i když orchestr hrál moc nahlas a k Voigt to bylo místy hodně kruté, hlavně při konfrontaci s Janem Křtitelem a v závěrečném monologu. Objevem byl pro mě Siegel jako Herodes.

Ale k podpisům. Něco je úplně jasné, něco nevím. Tak pár věcí:
2-Michele Crider, 3-Agnes Baltsa, 4-Deborah Voigt?,7- Jose Cura?, 8-Heppner,9-Botha?,10,11-Voigt,12-Urbanová,14-Anja Silja,20-Ildiko Komlosi(tady jako Herodiada v MET),24,25-Frittoli(25-Suor Angelica v MET?)

Anonymní řekl(a)...

27 Marina Domashenko, 17 W.Meier?????

operadream@centrum.cz řekl(a)...

Přátelé, jednotlivá jména k číslům fotografií připíšu zítra večer. Nechte se překvapit!

Anonymní řekl(a)...

21 Gruberová
26 Gheorghiu + ?

Dana Šimková řekl(a)...

Takže něco přidám i já:
6. Soňa Červená - viděla jsem ji dvakrát (poprvé měla v Brně autogramiádu a poduhé jsem ji potkala na ulici v Praze u Betlémské kaple)
15. Kabaivanska?
16. Horneová?
18., 19. Kožená
21., 22. Gruberová
23. Gheorghiu
26. Alagna, Gheorghiu
29. Beňačková
víc fakt nevím, ale, Radame, myslím, žes jich určitě dost měl správně! :-)

Anonymní řekl(a)...

Kdepak 15tka bude Deborah Polaski

Dana Šimková řekl(a)...

Jejda, pardon, my si ještě s Radamem netykáme! Jééééé :-D No, tak když už jsme u toho, Radame, nezačneme s tím? U hudby, aspoň mezi hudebníky, se tvrdí, že "vykání" je věc téměř nemožná :-) Samozřejmě, jak chcete!!! Bylo by to příjemné...

Anonymní řekl(a)...

1 Kallen Esperian

vdv@seznam.cz řekl(a)...

Milý Pepo, ode mně pro změnu to, co tu ještě nezaznělo: Máte můj úpřímný obdiv nejen za tu očividnou lásku k opeře, ale hlavně za bezpochyby nemalé úsilí, které Vás to muselo stát. I kdybyste neměl v záloze další, v dobrém Vám tu sbírku závidím! :-)

Pepa řekl(a)...

Tak mrzí mě, že jste zatím neidentifikovali č. 1, protože setkání s touhle ženskou, která má mimořádně krásný a mohutný hlas, bylo prostě "bomba". Ohromně bezprostřední osoba s úžasným charisma... Tak hádejte, kdo by to mohl být. Poradím, že jedna z předních wagnerovských heroin současnosti :-)

Ze Salome z Vídně mám stejný pocit jako Radames. Leif Segestam řídíl orchestr tak necitelně, že Deborah Voigt (a nejen ji) místy zcela překrýval. Velká škoda.

Pepa řekl(a)...

Není v tom žádná věda, stačí si z netu stáhnout nějakou pěknou fotku (doporučuji archiv MET), vytisknout, vzít s sebou na představení i s lihovým fixem, "uhnat" umělce a je to :-)

radames řekl(a)...

Dano, v pohodě, sám jsem jen čekal až mi to tykání nabídneš.
Mimochodem, na té Bohémě (26) to vypadá skutečně na Gheorghiu, ale myslím, že s ní není Alagna, aspoň já mám od něj jiný podpis(vyděl jsem je na podzim oba ve Faustovi).

vdv@seznam.cz řekl(a)...

Mimochodem - přátelé, docela zajímavé je podívat se na ty autogramy i jinýma očima - myslím, že grafolog by si mnohde skutečně smlsnul :-)

bianca řekl(a)...

Přátelé, mám dotaz úplně mimo. Máte někdo možnost nahrávat z TV stanice Mezzo a z německé ZDF?
Já je sice chytám, ale mám rozbité DVD, takže nemůžu nahrávat. No a na Mezzo dávají 11.4. ve 20.30 hod Parcifala z Baden Badenu ( Meier, Salminen, Hampson) a na ZDF dávají
10.4. ve 12.35 koncert Rolando Villazon zpívá Händela. Nemůžete to někdo nahrát?

vdv@seznam.cz řekl(a)...

...jojo můžeme to někdo nahrát, ten Parsifal navíc už není nový. Tak se ozvěte. Navíc si myslím, že se spolu známe.

Dana Šimková řekl(a)...

zrovna jsem nahrávání zajistila! :-) - od velmi spolehlivého člověka, podotýkám!!! Doufám, že se k nám sem brzy přidá

radames řekl(a)...

Třicátého června 2010 bude ve Vídni Parsifal v tomtéž obsazení, Bianco. Hlavní roli bude zpívat Stephen Gould, pro mě ideální heldentenor.
A vůbec se mi trochu točí hlava z toho, jak lákavá je ve Vídni příští sezóna. Už usilovně přemýšlím, na co jet.

bianca řekl(a)...

Radame, toho Parcifala ve Vídni už mám ve svém kalendáři, protože to bude asi jediná a poslední možnost vidět ve Vídni Hampsona. Jedu tam i kdybych na lístky k stání měla stát třeba celou noc..... Je to fakt hrůza, je duben 2009 a člověk už plánuje rok 2010!!

K tomu Londýnu - předprodej vstupenek bude zahájen 28.4. tuším v 10.00 hod, ale londýnského času. Na Traviatu to snad nebude problém, ale Lazebník - to bude premiéra, takže to asi bude o lístky fofr. Já objednávám přes internet, pokud byste měl zájem, můžu objednat i pro Vás. Letenky pokud možno ne Skyeurope, ti už brzy zkrachují, ale do Londýna těch lowcostů létá víc. Pokud se tedy rozhodnete, napište mi přímo na můj e-mail nebo zavolejte, číslo máte.

operadream@centrum.cz řekl(a)...

Blanko,Radame,ocitejte se mnou v tom cervnu 2010 s tim Parsifalem! Nechtelo by to na tu rozlucku s Hampsonem nejake lepsi listky nez na stani? Jake jsou ceny?

operadream@centrum.cz řekl(a)...

Vite,jedes doufam taky?!

bianca řekl(a)...

No, já mám s předprodejem ve Vídni hrozně špatné zkušenosti, nidky jsem žádný lístek na zajímavé představení nesehnala. Na začátku sezony je možné objednat na představení celé sezony lístky v nejdražších dvou kategoriích, ale to by nás asi zruinovalo. No a pak je možné vždy 1 měsíc před představením objednat přes internet, ale mám tu zkušenost, že když se mi podaří se nalogovat, už žádné listky nejsou. A o toho Parcifala bude určitě obrovský zájem. Takže já zůstanu u toho osvědčeného stání....

operadream@centrum.cz řekl(a)...

Domluveno, stojí se.

Dana Šimková řekl(a)...

no, jak to tak vidím, budu si muset buď najít sponzora, nebo bohatého manžela s autem, který má rád operu! Nevíte o někom takovém? :-D Hodil by se... Značka: čím dřív, tím líp!

Anonymní řekl(a)...

Prosím sháním autogram pěvkyně Beňačkové. Cenu respktuji. diky hobza@email.cz