středa 11. března 2009

Zveřejněn program festivalu Dvořákova Praha, zahájen prodej vstupenek

Z toho co mě zaujalo, vybírám klavíristu Lang Langa, který bude hrát Chopina! Doprovází Staatskapelle Dresden s Fabiem Luisim (kde je Helene Grimaud???)! Přehlédnout se nedá Emerson string quartet, houslistka Janine Jansen (poprvé v ČR?), návrat mé dávné dirigentské lásky (která v ČR vystoupila naposledy v roce 2003) Vladimira Ashkenazyho a u nás již dobřé známé Arabella Steinbacher, která nás poctí houslovým koncertem Antonína Dvořáka v doprovodu londýnského Philharmonia orchestra. Písňový recitál jen jeden, Ruska Olga Trifonova, kterou neznám...o to větší překvapení by to mohlo být!

Lahůdek je v programu mnohem více, vše naleznete zde. Lahůdkové jsou i ceny vstupenek. Při pohledu na ně si říkám, že se zde někdo zcela jistě zbláznil a např. právě Langovi, Luisimu a jeho Staatskapelle (jednomu z nejlepších symfonických těles na světě) mávám a volám, ať snad ani raději nejezdí, protože tu v Praze máme za A ještě lepší orchestr (ČF) a za B minimálně stejně skvělé pianisty (Ivan Moravec, Lukáš Vondráček) s cenami vstupenek čtyřikrát nižšími.

1 komentář:

Anonymní řekl(a)...

Tedy s těmi cenami vstupenek je to opravdu síla. Určitě ale jdu na Janine Jansen, opravdu tu myslím ještě nebyla a tuším,že filharmoniky byla na nějakém zájezdu.
Tereza