pátek 27. března 2009

Tenorista Marcello G I O R D A N I v exkluzivním rozhovoru pro blog OPERA DREAM !!!


Navazuji tímto na svůj příspěvek ze dne 5.3.2009, kdy jsem oznámil, že se pouštím do věci, která nemá v ČR obdoby, tedy do rozhovorů s umělci (ty jsou dělány exkluzivně pro náš blog), na které následně mohou čtenáři reagovat svými dotazy či pozdravy. Ty jsou poté samotnými umělci zodpovídány. Vše odstartovalo 23.3.2009, kdy jsme se na našem blogu seznámili s violistkou Jitku Hosprovou. Start to byl myslím velmi úspěšný.
Zmínil jsem se o tom, že jsou mé ambice velké a též jsem slíbil, že udělám vše proto, aby byl náš blog plný rozhovorů s těmi nejslavnějšími a nejobdivovanějšími pěvci současnosti. Věřte tedy nebo ne, ale podařilo se mi pro exkluzivní rozhovor získat umělce s kterým jsme se mohli opakovaně setkat v přímých přenosech z MET a který vzbudil mnoho vášnivých diskusí. Já spolu s opravdu mnohými dalšími jsem velkým obdivovatelem tohoto pěvce a pevně věřím, že i Ti z vás, kteří jste se k jeho výkonům vyjadřovali spíše v opačném smyslu, si s chutí rozhovor s ním přečtete. Slibuji, že bude opravdu zajímavý! Ano, jedná se o tenoristu Marcella Giordaniho! Jsem šťastný, že se toto povedlo zajistit, pan Giordani je rád, že může poskytnout svůj vůbec první rozhovor pro milovníky opery v České republice. Ten bude zveřejněn v pondělí 11.5.2009.
Pro pořádek připomínám, že příští sezónu vystoupí počtvrté (Turandot – 7.11.2009 ) a popáté (Simon Boccanegra – 6.2.2010 – vedle Plácida Dominga) v hlavní roli v HD přímém přenosu, což se nepovedlo zatím nikomu jinému a je i mimo tyto přenosy asi nejvytíženější tenorista v MET, který například zahajoval dvě sezóny po sobě. Když k tomu přidáme pravidelná vystupování ve špičkových evropských i ostatních světových operních domech, můžeme říci, že je to v jistém směru nejúspěšnější tenorista současnosti.
15.3.2009 jsme jej též mohli též slyšet v přímém internetovém přenosu z MET Gala, o kterém jsem informoval zde.

V tuto chvíli je již vše též domluveno se sopranistkou Kateřinou Kněžíkovou (rozhovor bude publikován již v pondělí 6.4.), mezzosopranistkou Janou Sýkorovou, mezzosopranistkou Andreou Kalivodovou a sopranistkou Simonou Šaturovou, která nedávno mj. zazářila v Obecním domě vedle Bryna Terfela (prohlídněte si její nový web!). Ve finále je domlouvání s basbarytonistou Adamem Plachetkou. Rozhovor se též uskuteční s váženou paní Alenou Nachtigalovou, jejíž agentura Nachtigall artists pro nás zajišťuje koncerty našich operních idolů, jakými byli Bryn Terfel, Barbara Frittoli, Joseph Calleja, Elina Garanča či Ferruccio Furlanetto. Pro koncert 29.4.2009 pro nás zajistila koncert sopranistky Nicole Cabell.

18 komentářů:

Dana Šimková řekl(a)...

Mně snad vypadnou oči z důlků!!! :-) PÁNI!!! Vy jste prostě génius. Tak to se Vám určitě podaří nalákat i Hampsona a Floréze, pevně tomu věřím. :-) Sice Giordaniho nemám ráda, ale moci s ním mluvit, to si nenechám ujít! Už jen proto, že se mohl setkat s lidmi, které obdivuji a mám je moc ráda! Jen se potřebuji zeptat, jak to bude s jazykem? Neovládám natolik žádný cizí jazyk, abych rozuměla rozhovoru, případně se do něj zapojila... Budou příspěvky překládané, nebo bude tu třeba někdo, kdo by pomáhal s překladem? Ještě jednou velký gratulovanec!!! :-D

Anonymní řekl(a)...

Fíííííííha.....NESKUTEČNÉ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Anonymní řekl(a)...

To jste te mi tedy vyrazil dech.

Anonymní řekl(a)...

Zdravím,tedy to je síla, děkuju za vše co děláte pro hudbu. Klobouk dolů.
J.

radames řekl(a)...

No teda! Dííííííky!!! Lépe ses trefit nemohl.
Já jsem už jednou Giordaniho viděl po Romeovi ve Vídni a mám jeho podpis. Kuriozní bylo, že na něj se mnou čekalo asi pět lidí (nevím o větším rozporu mezi kvalitou a popularitou mezi současnými pěvci). Navíc asi trochu spěchal, takže jsem se ho na mnoho zeptat nemohl. Rád to teď napravím.
Jsi borec!

operadream@centrum.cz řekl(a)...

Zdravím Dano, oči si vypadnout nenechte, čím byste četla rozhovor?:-)) Nyní už myslím nebude problém získat kohokoliv, reference Marcella Giordaniho je pro každého dostatečným důkazem "serióznosti" našeho blogu. Nevím, jestli nejsou moc silná slova, že ho "nemáte ráda"...?
Vše bude přeloženo do českého jazyka, zájemcům rád poskytnu anglický originál rozhovoru. Odpovědi na otázky čtenářů budou mít samozřejmě mnohem delší odezvu, pan Giordani ode mě bude muset dostat e-mail s překladem vašich otázek do angličtiny, následně já budu muset překládat jeho odpovědi do češtiny a vložit je do příspěvku. Tak snad je to pro Vás Dano dobrá zpráva.

Anonymnímu autorovi příspěvku také doporučuji dech nahodit:-).
Radame, bylo to i kvůli Tobě, vím že je Giordani Tvůj nejoblíbenější pěvec vůbec, dělám rád lidem radost! Věř, že budu rád, když se zeptáš.

Marci řekl(a)...

MOC Ti gratuluju! Skvělá práce, už se moc těším. Super.

operadream@centrum.cz řekl(a)...

Marci, děkuji!
Dnes večer jdu na Tita do Stavovského, Sesta zpívá Kate Aldrich, která mimochodem letos v La Scale zahájí sezónu jako Carmen. Stavím se za ní, myslím, že mám velkou šanci na získání dalšího rozhovoru pro náš blog. Držte palce, dám vědět zítra.

Anonymní řekl(a)...

Všimli jste si jak se paní Drápelová začla na blogu metinhd.cz více snažit hned potom co vznikl tento blog?! Je to dobře pro všechny takže o to větší poděkování za vše blogu tomuto.
No a ona to jistě zadara nedělá.
JK

Anonymní řekl(a)...

J.K.,ta poslědní věta byla zbytečně štiplavá .Slušnost a úctu si zaslouží každý ,kdo dělá cokoliv pro druhé. Díky za oba blogy, nejsou totožné a to je také dobře. Vlasta

Anonymní řekl(a)...

Omlouvám se,nemyslela jsem to zle,napsala jsem to polohloupě.
JK

bianca řekl(a)...

Tedy klobouk dolů, to je tedy bomba s tím Giordanim. I já pevně věřím, že následoval budou i Florez a především můj největší oblíbenec Thomas Hampson. Už teď se mi honí hlavou spoustu otázek, na které bych se ho ráda zeptala...Moc graguluji a moc děkuji za tenhle blog. Ve srovnání s některými zahraničními má skutečně vysokou úroveň.

vdv@seznam.cz řekl(a)...

Bravo!

leonora3 řekl(a)...

Operadreame, taky se tesim na vas
rozhovor.
Pres vsechny vyhrady opernich fanousku, povazuji Marcella Giordaniho za zpevaka patriciho dnes mezi absolutni spicku. Ne na zaklade HD prenosu ( to muze podle mne zkreslovat a mladi krasavci typu J.D.Floreze se mohou zdat HD publiku lepsi zpevaci i herci-nic proti JDF, taky jsem jiz kvuli nemu merila nekolik krat cestu do Vidne). Ale na zaklade zivych predstaveni v Staatsoper Viden a z Met. Predstaveni si vybiram podle titulu, ale taky solistu a v posledni dobe se mne M. Giordani (Alvaro v Sile osudu)a J. Cura v mladodramatickem oboru libili nejvic. Taky naprosto chapu jeho jedinecne postaveni v MET a duveru, kterou dostava od J.Levina a Petra Gelba, generalniho manazera :krasne zpiva, na scene vyborne vypada (standard neni detailni film. zaber v HD projekci!) a je naprosto spolehlivy! Je pozehnanim mit takeho solistu v teamu.
Pokud se chcete dobre pripravit na tento rozhovor, mozna vas bude zajimat clanek o nem :Singing Italian Style zverejneny v breznovem cisle Opera News 2008.
Z dlouheho clanku vybiram sicilske prislovi (M.Giordani je Sicilan) ktere ho podle mne vyborne charakterizuje : "Il buon cavallo si vede a lunga corsa" co v preklade znaci asi "Dobry kun bezi dlouhou trat".

operadream@centrum.cz řekl(a)...

Leonoro, ani nevíte, jak mě potěšilo, co jste napsala, vidím, že by šel i v ČR vytvořit docela početný fanklub.
Ostatně Radames doufám brzy napíše o Giordanim předrozhovorový medailonek.
Moc děkuji za upozornění na článek, určitě se do něj zahloubám!

Anonymní řekl(a)...

Pokud Vas to tak tesi, Operadreame, tak se do fanklubu Marcella Giordaniho hlasim taky :) Je to vynikajici zpevak, opravdu dobre vypada (uniforma namorniho dustojnika Pinkertona napriklad mu velice slusela) a mne osobne vubec nevadi, ze malo "hraje", protoze pro me je u opery dulezitejsi hudba a zpev.
Regina

radames řekl(a)...

No, já si nejsem jistý, že tak málo hraje. Možná je v jeho tváři vidět více námahy při zpívání než u jiných (možná tvoří svůj hlas jinak, nejsem expert). Možná taky nevypadá tolik jako mladík, ale to přece není jediný způsob, jak udělat zajímavou postavu.
Je ale pravda, že herectví u něj není to hlavní. Jen velice dobře doprovází jeho skoro ideální zpěv.

operadream@centrum.cz řekl(a)...

Regino,nechcete nam v ramci blogu pomoci s fanklubem Giordaniho? Premyslim,jak by se to dalo uchopit... Chtela-li byste,coz bych byl moc rad,ozvete se mi prosim na mail.