neděle 29. března 2009

Objevený Il trittico od Giacoma Pucciniho aneb pryč se všemi sedmi smutky!

Z přímých přenosů METinHD jsem zmeškal jediný, Il trittico od Giacoma Pucciniho. Mrzelo mě to dvojnásob, když jsem tím přišel o Barbaru Frittoli, trojnásob, když o Salvatora Licitru a čtyřnásob, když o Mariu Guleghinu.

Pětinásobný smutek se mě zhostil po zjištění, že jej jako jediný ze všech odvysílaných přenosů nepřidává žádné kino, šestinásobný při zjištění, že nevychází na DVD, sedminásobný v momentě, kdy jsem jej opět jako jediný z přenosů nenašel na METplayeru.

Málem bych už o rozum přišel, kdybych před sobotním přenosem Madama Butterfly (mimochodem, víte o nové nahrávce s Angelou Gheorghiu a Jonasem Kaufmannem?) nelistoval programem příští sezony a Triptych tam nenašel!

Takže přátelé, ze záznamu je vysílán v Hradci Králové (zřejmě nejen tam) dne 24.dubna 2010. Tedy ještě déle než za rok, ale dočkal jsem se:-).

Kdo jste byl na přímém přenosu, mohu se optat, jaké to bylo?

10 komentářů:

Dana Šimková řekl(a)...

V kterém roce to hráli? 2007?

vdv@seznam.cz řekl(a)...

Rád bych i já se svými smutky pryč, paradoxně tím spíš, že Triptych z MET jsem v kině viděl (26.6.2008 Kino Aero - nebyl to ale u nás přímý přenos, ale záznam z prvního ročníku v rámci cyklu "Přidáváme" -česká kina se totiž k projektu připojila až od druhé sezóny). Tedy - viděl jsem, ale tím spíš bych si moc a moc přál tu úžasnou inscenaci (Jack O'Brien) se špičkovými výkony (J.Levine, M.Guleghina, S.Licitra, J.Pons, S.Blythe, B.Frittoli, A.Corbelli...) vidět znovu. Jenže -o pražském opakování byť v příštím roce nevím. Asi nezbyde nic jiného, než se vypravit do Hradce...

Dana Šimková řekl(a)...

Ještě jednou, omlouvám, že se ptám pořád dokola, jen se chci ujistit! Sestra Angelica: Frittoli, Blythe, Levine 2007
Gianni Schichi: Corbelli, Mykytenko, Giordani, Levine 2007
Il Tabaro: ten zatím nevím... Doplňte mi sem informace o přesném obsazení Pláště (mám ho 1. s Domingem + Stratas, 2.se Scotto - oba z METu)!

operadream@centrum.cz řekl(a)...

Dano, jednalo se o HD přenos z 26.června 2008.

Přidávám přesné parametry:-)

Plášť (Il Tabarro)
GIORGETTA Maria Guleghina / LUIGI Salvatore Licitra / MICHELE Juan Pons / FRUGOLA Stephanie Blythe / TINCA David Cangelosi / TALPA Paul Plishka PÍSNIČKÁŘ John Nuzzo / MLADÍ MILENCI Anne-Carolyn Bird a Tony Stevenson
Sestra Angelika (Suor Angelica )

ANGELIKA Barbara Frittoli / SESTRA GENOVIEFFA Heidi Grant Murphy / KNĚŽNA Stephanie Blythe / SES-TRA DOZORKYNĚ Wendy White / UČITELKA NOVICEK Barbara Dever / SESTRA OŠETŘOVATELKA Maria Zifchak / MATKA PŘEDSTAVENÁ Patricia Risley / PRVNÍ ALMUŽNICE
Jennifer Black / DRUHÁ ALMUŽNICE Jane Gilbert / PRVNÍ NEVYSVĚCENÁ SESTRA Lisette Oropesa / DRUHÁ NEVYSVĚCENÁ SESTRA Edyta Kulczak / PRVNÍ NOVICKA Anne-Carolyn Bird / DRUHÁ NOVICKA Leah Wool / SES-TRA DOLCINA Jennifer Check

Gianni Schicchi
LAURETTA Olga Mykytenko / RINUCCIO Massimo Giordano
/ GIANNI SCHICCHI Alessandro Corbelli / NELLA Jennifer Check / CIESCA Patricia Risley / ZITA Stephanie Blythe / GHERARDO Bernard Fitch / MARCO Jeff Mattsey / SIMONE Donato Di Stefano / BETTO DI SIGNA Patrick Carfizzi / SPINELLOCCIO Paul Plishka / AMANTIO DI NICOLAO Dale Travis / PINELLINO Peter Volpe / GUCCIO Keith Miller GHERARDINO Jacob Wade

Dana Šimková řekl(a)...

To bude ono, co mám! Jestli je to záznam, tak klidně mohl byt z roku 2007! Obsazení sedí! Akorát ten Plášť nemám...

radames řekl(a)...

Já jsem to viděl v Aeru ze záznamu asi rok poté, co to běželo živě v Americe a doufám, že se to na Metplayeru ještě objeví.

Není to snad úplně dokonalé, ale každé provedení tohoto nedoceněného skvostu si zasluhuje pozornost. Levine je prostě génius, ať dělá cokoli, Frittoli láme srdce (nadpozemské!) a Corbelli je v italské komedii stejně doma jako byl třeba Corena, nebo jako jsme viděli v Náměsíčné Pertusiho. Licitra snad zpívá krásně, ale pro Luigiho se nehodí, Pons je impozantní a chtěl bych udělat sochu, jak drží mrtvolu Luigiho v plášti, kdybych to uměl, ale byl prý hlasově indisponovaný a bylo to slyšet až příliš. Guleghina je pro mě Jekyll a Hyde, jednou fantastická, jednou utrpení vzhledem k její nedisplinovanosti. Tentokrát to byl pro ni velice dobrý večer. Blythe byla výborná ve všech třech kusech, v Plášti s ní byl i sympatický dědeček, dříve špičkový bas, Paul Plishka.

Za výlet do Hradce to rozhodně stojí.

operadream@centrum.cz řekl(a)...

Radame, co máš proti Licitrovi v roli Luigiho? Já slyšel krátkou ukázku a běhal mi mráz po zádech, prostě fantas!

radames řekl(a)...

Operadreame, především si to rád poslechnu znovu a třeba změním názor, ale měl jsem dojem, že se jeho krásný lyrický hlas nehodí do téhle drásavé opery. Nevěřil jsem mu, když zpíval Hai ben ragione, nebo když prosil Michela, aby ho vysadil v Rouenu a potom tak trochu vydíral Giorgettu. Luigi musí znít jako plebejec, který poznal bídu života, a taky v něm musí být hodně vzpurnosti. Můj oblíbenec je del Monaco, ale taky Shicoff.
Pokud jde o Licitru, opravdu se mi líbil v komediantech v Janově, které jsem viděl v televizi. Na youtube jsou snad všechny pasáže s Caniem.

operadream@centrum.cz řekl(a)...

Tak se o tom pobavíme, až to oba uvidíme, těším se! Já si zatím stojím za tím, že se pro tu roli hodit musí... Ale kdyžtak uznám, že ne, uvidíme.

ahmed řekl(a)...

أسلوب تطهير المطبخ | الخزانات المطبخية :
سوف نقوم بتقسيم عملية تطهير الخزانات الى قسمين و هما ” التنظيف من الداخل ، و التنظيف من الخارج ” .

التنظيف من الخارج :
افرغي الخزانة من المحتويات على الإطلاق .شركة النجوم لخدمات التنظيف
شركة تنظيف كنب بجدة
شركة تنظيف بجدة
شركة تنظيف خزانات بجدة