čtvrtek 19. března 2009

Lákadla Národního divadla v Praze v sezóně 2009/10


Sezóna 2009/10 v Národním divadle v Praze nabízí hned několik lákadel. Mezi ty největší je dle mého Mozartův Idomeneo (premiéra 6.5.2010) v titulní roli s Martinou Jankovou. 27.ledna 2010 (na Mozartovi narozeniny) přivítáme Pavola Breslika spolu s Marií Fajtovou. 2.května 2010 vystoupí slavná litevská sopranistka Violeta Urmana.
Nemohu nezmínit, že půjdu na vše, kde vystupuje Kateřina Kněžíková (La finta giardiniera, La clemenza di Tito, Rinaldo). Slyšet tuto sopranistku stojí skutečně za to. Stejně tak se mi doufám povede nějaké představení s Adamem Plachetkou.

Koncertní provedení Salome dne 12.11.2009 v hlavní roli s Evou Urbanovou mě neláká. Nikoliv kvůli Evě Urbanové, avšak právě kvůli tomu, že se jedná pouze o koncertní provedení.

2 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Mate pravdu a dekuji Vam za ten objev. Byla jsem v Brne na Jakobinovi, Katerina Knezikova zpivala Terinku. Tak krasny mlady cesky sopran jsem uz dlouho neslysela. Regina

operadream@centrum.cz řekl(a)...

Zdravím Vás Regino,
to mě těší, držme tedy společně Kateřině Kněžíkové palce a přejme jí v její kariéře to nejlepší.
Věřím, že využijete příležitosti se Kateřiny Kněžíkové na tomto blogu na cokoliv optat, případně ji pozdravit. Rozhovor bude zvěřejněn 6.4., sopranistka bude následně odpovídat na dotazy čtenářů tohoto blogu.