středa 4. března 2009

Bakalářský koncert Kateřiny Kněžíkové 5.2.2009


Ve švech praskající sál galeria HAMU na Staroměstském náměstí v Praze, u klavíru jako vždy výborný Jaroslav Šaroun, nádherný soprán Kateřiny Kněžíkové doplňovaný neméně skvělým hlasem Adama Plachetky. To byl bakalářský koncert výjimečného talentu stále oblíbenější sopranistky Kateřiny Kněžíkové. Miluju písňové recitály s klavírem, objeví-li se v Rudolfinu Matthias Goerne, Anne Sofie von Otter, Martina Janková, či Bernarda Fink, jednoduše nechybím. Bude-li to jen trochu možné, nikdy také nebudu chybět na koncertě Kateřiny Kněžíkové. Kdo jste ji ještě neslyšel, věřte že vás také chytí. V tento večer se sešly dva výjimečné hlasy, o který v budoucnu mnoho uslyšíme. Ohlas na jejich výkony byl mimořádný.

Hledáte-li příležitost, kdy Kateřinu Kněžíkovou slyšet, dovolím si např. upozornit na festival Smetanova Litomyšl, kde Kateřina Kněžíková vystoupí hned dvakrát. Pozor, prodej vstupenek začíná právě DNES.

Není též bez zajímavosti, že 28.3. vystoupí Kateřina Kněžíková s Adamem Plachetkou ve Stavovském divadle po boku mezzosopranistky Kate Aldrich, která je dnes již jednou z nejzářivějších hvězd světových operních pódií. Na programu není nic jiného než Mozartova opera La Clamenza di Tito v režii manželů Herrmannových.

(na první fotografii jeden z hostů - Gabriela Beňačková)


S Adamem Plachetkou


S Jaroslavem Šarounem


A opět s Adamem Plachetkou

3 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Byl jsem tam, Kateřina i p.Plachetka byli úžasní, ten koncert měl až neuvěřitelnou atmosféru.Kéž by takových bylo víc.

Standa Černý

Anonymní řekl(a)...

Jestli zpívá tak tobře jako vypadá... Těšim se, že se budu moct poptat,sice jen přes blog,ale lepší než nic.
Ladislav

Anonymní řekl(a)...

Pred par hodinami Katerina zpivala Terinku v Brne a byla jako svezi vanek :)
Regina