pátek 27. února 2009

Recitál Thomase Hampsona v Kališti 7.7.2010


7.7.2010 uplyne 150 let od narození Gustava Mahlera. V jeho rodném domě v Kališti bude mít písňoví recitál barytonista Thomas Hampson. Je to můj nejoblíbenější pěvec, určitě zde nebudu chybět. Dle oficiálních stránek by zde zároveň neměl chybět americký dirigent Michael Tilson Thomas a smyčcová sekce Vídeňské filharmonie spolu s harfistkou Kateřinou Englichovou. Asi není těžké uhodnout, co je v plánu za program.
V tento den se také možná dočkáme další lahůdky, která měla být vysílána prostřednictvím rozhlasu i televize do celého světa. Gustav Mahler chamber orchestra by měl řídit Manfred Honeck, zpívat by měl jak jinak Thomas Hampson, spolu s ním mezzosopranistka Elina Garanča. Tato část slavnostního dne však ještě není jistá.

2 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Článek jsem si se zájmem přečetla a určitě u té události nechci chybět. Otázka je, jak snadné či nesnadné bude sehnat vstupenky. Letos Thomase Hampsona uvidím několikrát, začátkem dubna jedu do Zürichu na Toscu, pak do Berlína na jeho recitál v Unter den Lidnen a samozřejmě budu i na jeho vystoupení v Praze.
Blanka

Anonymní řekl(a)...

Thomas Hapmson je můj favorit, díky šarmu, vzhledu a zpěvu mezi barytonisty už 20 let. Naprosto mně a mé spolužačky ze střední školy uchvátil v bývalém Smetanově divadle jaho Don Giovanni - byl D.G. podle mých představ. Takže jeho podpis už mám tak dlouho. Zdraví Bára